Monday, 1 March, 2021

|
Üniversite İlk TÜBİTAK 1001 SOBAG Projesi Destek Almaya Hak Kazandı

TÜBİTAK 1001 Programı 2017 yılı 1. dönemi sonuçlarına göre üniversitemiz tarafından hazırlanan “Matematiksel Modelleme Yoluyla Bir Öğrenme Ortamının Tasarlanması, Uygulanması ve Değerlendirilmesi: Disiplinler Arası Geçiş” başlıklı projesi TÜBİTAK tarafından destek almaya hak kazandı.

Proje böylece Üniversitenin ilk TÜBİTAK 1001 SOBAG (Sosyal Bilimler Araştırma Grubu) projesi oldu.

Matematik Eğitimi alanında Prof. Dr. Ramazan Gürbüz’ün yürütücülüğünde hazırlanan Dr. Muhammed Fatih Doğan’ın araştırmacı, Arş. Gör. Seda Şahin ve doktora öğrencisi Zeynep Çavuş Erdem’in bursiyer olarak görev alacağı projeye bu kapsamda 166 bin 898 TL destek verilmesi öngörüldü.

Projede ayrıca Karadeniz Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Muammer Çalık ve Doç. Dr. Derya Çelik de araştırmacı olarak görev alacak.

Proje ile ilgili olarak konuşan Proje Yürütücüsü ve Üniversite Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gürbüz, projenin kabul görmesinde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Prof. Dr. Gürbüz, “En prestijli TÜBİTAK proje destekleme programı tarafından desteklenen (Matematiksel Modelleme Yoluyla Bir Öğrenme Ortamının Tasarlanması, Uygulanması ve Değerlendirilmesi: Disiplinler Arası Geçiş) başlıklı projemizin desteklemeye hak kazanması bizleri mutlu etti. Projemiz ayrıca Üniversitemizin ilk TÜBİTAK 1001 SOBAG projesi olma özelliğini taşımaktadır. Bu proje özellikle ilimizdeki eğitimcilere yönelik hazırlanmış bir projedir. Öğretmenlerimizin niteliklerini arttıracak olması hasebiyle de önemli bir projedir. “Üniversite Adıyaman’a ne yapıyor?” sorusuna da güzel bir cevap niteliğindedir. İnşallah güzel çalışmalara imza atmaya devam ederek üniversitemizin bayrağını ülke genelinde dalgalandırırız” dedi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise başarılarından dolayı Proje Yürütücü Prof. Dr. Ramazan Gürbüz’ün şahsında tüm proje ekibini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Üniversitenin eğitim-öğretim alanında gösterdiği başarılarının araştırma-geliştirme alanında da gösterdiğini dile getiren Prof. Dr. Gönüllü, “Bilimsel çalışmalar özveri isteyen, uzun soluklu çalışmalardır. Bugün yapılan bir bilimsel çalışmanın etkileri sonraları görülür. Bu sebeple bilim kıymetlidir ve gerekli saygı gösterilmelidir. Bizler özveri ile çalışan akademisyenlerimizin daima destekçisi olduk ve hepsine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply