Gölbaşı HABER

Sadece Gölbaşı

Türk Eğitim Sen Gölbaşı Temsilciliği Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Türk Eğitim Sen Gölbaşı Temsilciliği tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Türk Eğitim Sen Gölbaşı Temsilciliği Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Türk Eğitim Sen Gölbaşı Temsilciliği tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Türk Eğitim Sen Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Yetişgen, açıklamasında, “Nesiller yetiştiren, onları geleceğe hazırlayan, bilgisini, birikimini, tecrübesini öğrencilerine aktaran öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.” Dedi.

Türk Eğitim Sen Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Yetişgen, kutlama mesajında şunları kaydetti:

“Unutulmamalıdır ki; en iyi okulları da yapsanız, o okulları en son teknolojiyle de donatsanız şayet öğretmeniniz yoksa öğretmeninize kıymet verilmiyorsa, öğretmeniniz huzurlu ve mutlu değilse, eğitimde hiçbir ilerleme sağlayamazsınız.

Türk Eğitim Sen olarak

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’e çağrıda bulunuyor ve bir ilke imza atarak Hükümet adına somut uygulamaları başlatmasını istiyoruz.

Bu doğrultuda;

1-Öğretmenlik Meslek Kanunu görüşmeleri en geç 24 Kasım 2021 günü TBMM’de başlatılsın.

2-Öğretmenler Günü’nde tüm eğitim çalışanlarına bir maaş tutarında ekonomik destek verilsin.

3-Salgın süresince, zaman zaman okulları kapatmak zorunda kalsak bile, olağanüstü gayret ortaya koyarak eğitimi devam ettiren hizmetlisinden memuruna, öğretmeninden yöneticisine kadar bütün eğitim çalışanları başarı belgesiyle ödüllendirilsin.

Ülkemizin ileriye gitmesini, sosyal, ekonomik sıkıntılarını bitirmek istiyorsak eğitime yatırım yapmalı, geleceğin onların ellerinde olduğunu bilerek, eğitimin mimarları olan öğretmenlerimizi onurlandırmalıyız.

Bütün bu sıkıntılara rağmen, öğretmenlik mesleğini seçen, özveriyle görevinin başında olan tüm öğretmenlerimizin gününü kutlar, ahirete irtihal eden başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm Eğitim Şehidlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz.”