Sunday, 28 February, 2021

|
Sokak Hayvanlarına Yönelik Çalışmalar Hızlandırıldı

Haberin galerisi için tıklayın!

Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü’nün‘rehabilite et, koru, yaşat” politikasıyla sahipsiz sokak hayvanlarına yöneliketkin bir şekilde yaptığı çalışmalararalıksız devam ediyor.
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Veteriner Müdürlüğü yetkilileri, 2017 yılı içerisinde yüzlerce hayvana tıbbi müdahalede bulunduklarını, onlarca hayvanı da sahiplendirdiklerini dile getirerek şunları söyledi: “2017 yılı içerisinde vatandaşlarımızın ihbarı neticesinde tedaviye ihtiyaç duyan 446 sokak hayvanına ulaşıp, hepsinin tedavisini gerçekleştirdik. Bunlardan 134’ü kısırlaştırıldı,insanlara bulaşabilecek hastalıklara karşı da 203’ü aşılandı. Bunların yanında 203 hayvan da küpelenerek işaretlendi. Ayrıca, merkezimizderehabilite edilen 48 sokak hayvanında hayvansever vatandaşlarımız tarafından sahiplendirilmesisağlandı. Çalışmalarımızın daha da etkin olması için ekiplerimiz 7 gün 24 saat sahada çalışmaya devam ediyor.”
Sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları daha sağlıklı ve geniş bir ortamda sürdürebilmek için yeni bir Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nin inşaat çalışmalarına başlanılacağını da müjdeleyen yetkililer, altyapı çalışmalarına başlandığını belirtti.
Son olarak 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününü kutlayan yetkililer sözlerini şöyle tamamladı:

“Hayvanlar dünyayı birlikte paylaştığımız canlılardır. Yaşayan tüm canlılar gibi onlarda doğanın eşit haklı bireyleridir. Bu nedenle tüm hayvanların saygı görme hakkı vardır.Hiçbirine zalimce davranılamamalıdır. Çocuklarımıza, bu minik dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığını kazandırmalıyız. Bu vesileyle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününün,sokak hayvanlarının da tüm canlılar gibi yaşam hakkına sahip olmasına vesile olmasını temenni ediyoruz.”

 

Leave a Reply