Thursday, 28 January, 2021

|

5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi’ne saldırı düzenlemek isteyen teröristlere karşı kahramanca mücadele ederken şehit olan Polis memuru Fethi Sekin’ in ismi Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine yaptırılan halı sahaya verildi.

Okul bahçesinde düzenlenen törene Gölbaşı Kaymakamı Can Ataklı, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin’ in babası Mehmet Zeki Sekin, şehidin kız kardeşi Fikriye Sekin, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Koçyiğit, Gölbaşı Müftüsü Abdullah Yıldırım, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Yzb. Bekir Gaznevi, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdinç Ağcakoyunlu, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Gölbaşı çok sevdiğini ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi onur konuğu olarak halı saha açılışına geldiğini belirten Şehit Polis Fethi Sekin’ in babası Mehmet Zeki Sekin: ”Ben kahraman polis memuru Fethi Sekin’ in babasıyım. Oğlum 5 Ocak 2017 Perşembe günü bölücü kalleşlerin İzmir Adliyesi’ne düzenlediği saldırıyı bertaraf etmek için canını ortaya koydu. Canımın parçası gözümün nuru oğlum Fethi Sekin kutsal vatanımız uğruna şehit oldu. Tüm vatan evlatları da bana evlat oldu. Biz bu ülkenin taşını, toprağını, gülünü, dikenini can bildik, candan aziz bildik. Şimdi bana hala soruyorsanız Fethi Sekin kimdir diye? Siz Fethi Sekin’ siniz, Fethi Sekin sizsiniz. Cennet vatanımız uğruna şehit olan bir evladın babası olarak duygularımı ifade etmeye çalıştım, hepinizi saygı ile selamlıyor gözlerinizden öpüyorum” dedi. Şehit Polis Fethi Sekin Halı Sahası Kaymakam Aksoy’un hayırlı, uğurlu olsun dilekleriyle açıldı. Şehit babası Mehmet Zeki Sekin’ e Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy tarafından plaket taktim edildi.

 

 

Leave a Reply