Thursday, 21 January, 2021

|

Gölbaşı Kaymakamlığı, Gölbaşı Belediye Başkanlığı, Gölbaşı Müftülüğü, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gölbaşı İlçe Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen Şahadet ve Diriliş Buluşması, Gölbaşı Belediye Konferans Salonu’nda yapıldı.

 Programa, Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, Gölbaşı Belediye Başkan Vekili Ertan Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Uçan, İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Ağcakoyunlu, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Gölbaşı Müftüsü Selami Sayın, ilçe protokolü, 15 Temmuz Gazilerimiz Şerife Boz, Muhammed Irmak, Yusuf AK ve Mehmet Köse ile vatandaşlar katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kur-an’ı Kerim tilaveti okunmasından sonra TUGVA Gölbaşı Temsilcisi Yakup Deniz, açılış konuşmasını yaptı. Ardından TUGVA Yüksek İstişare Üyesi Mustafa Alkayış konuşmalarını yaptı.

 15 Temmuz Gecesi eşinin hafriyat kamyonuyla halkı taksime taşıyarak yürekleri fetheden Şerife Boz, ” O gece evde dursaydım vatana hainlik etmiş olurdum.” dedi.

 Yaptığı konuşma ile askerlerin teslim olmasını sağlayan Adıyamanlı Muhammed Irmak, “Darbe girişimine karışan masum askerlerin teslim alınması sırasında halkın sağduyulu davrandığını belirterek hiçbir askerimize müdahale yapılmasına izin vermedik. “dedi.

 15 Temmuz gecesi gazi olan ve kafasında üç şarapnel parçası ile yaşayan Yusuf Ak, “Bu şarapnel parçaları benim madalyam olacaktır,  o gece Cumhurbaşkanımız çıkıp bizleri sokağa çağırmasaydı Afganistan olurduk, Suriye olurduk, Irak olurduk” dedi.

5 dakikada tank kullanarak fenomen olan Mehmet Köse, o geceye kadar tankı sadece kışla önünde gördüğünü,  gaz fren derken tankın yürüdüğünü ifade etti.

Program sonunda Kaymakam Can Aksoy, 15 Temmuz Gazilerimize Türk Bayrağı ve Kur-an’ı Kerim hediye etti. Gölbaşı Belediye Başkan Vekili Ertan Şahin, 15 Temmuz gazilerimize plaket takdim etti.

Leave a Reply