Sunday, 28 February, 2021

|
Rektör Gönüllü’den Tercih Yapacak Öğrencilere Çağrı

Adıyaman Üniversitesi gerek il olarak gerekse de fiziki, sosyal ve kültürel anlamda ülke genelindeki sayılı üniversiteler arasında yer aldığına vurgu yapan Prof. Dr. Gönüllü “Adıyaman huzurun başkentidir.” dedi.
Tercih edilebilir üniversiteler arasında yer almanın birçok nedeni olduğunu belirten Prof. Dr. Gönüllü, ulaşım, barınma, beslenme, sosyal ve kültürel faaliyetle ile üniversitemizin sunduğu çeşitli imkânlardan bahsetti.
Prof. Dr. Gönüllü, “Adıyaman, tarihin bilinen en eski yerleşim yerlerinden biridir. Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin batısında yer alan, tarih sahnesindeki yeri ilk insanlara dek uzanan, pek çok değişik kültürlere merkezlik etmiş olan bir kültür ve turizm kentidir. Adıyaman, huzurlu sakin ortamı, yaşam standartları ucuz, şehir merkezine yakın bir üniversite yerleşkesi olan bir şehirdir.” dedi.

– TÜM HİZMETLERE KOLAYCA ULAŞILABİLİR
Üniversitede öğrencilerin yemek, konaklama, kantin ve diğer benzeri sosyal ve kültürel hizmetlere kolayca ulaşabileceğini belirten Prof. Dr. Gönüllü, “Eğitim-öğretim ile ilgili basılı yayınlar ile kırtasiye malzemelerinin temini ve diğer hizmetleri uygun, kolay ve sağlıklı bir şekilde karşılayabilecekleri sosyal tesislerimiz var. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda barınma imkanı, aynı zamanda Üniversite yerleşkesine yakın kiralık ev veya özel yurtlar bulunmaktadır. Üniversitemiz Merkez Yerleşkesi Yemekhanesi aynı anda 1000 öğrenci, 500 akademik ve idari personelimize yemek hizmeti verebilecek kapasitede dizayn edilmiştir. Ayrıca üniversitemiz, başta merkez yerleşke olmak üzere, Besni, Gölbaşı ve Kahta Meslek Yüksekokullarında, öğrencilerimiz ile akademik ve idari personellerimize öğle yemeği hizmeti sunmaktadır.” ifadelerine yer verdi.
– SPORTİF FAALİYETLERDE YOK YOK
Üniversitenin temel önceliklerinden birinin de öğrencilerin ilgi alanlarına göre ders dışı zamanlarını sosyal, kültürel etkinliklerle değerlendirmelerini sağlamak olduğunu belirten Prof. Dr. Gönüllü, şöyle devam etti:

“Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinin mesleki eğitimlerinin yanı sıra farklı spor dallarında kendilerini geliştirmeleri için alanında uzman öğreticiler tarafından çeşitli branşlarda spor kursları açılmıştır. Basketbol, voleybol, hentbol, judo, karate, taekwondo, kick boks, halk oyunları, masa tenisi, kort tenisi, satranç dallarında kurslar verilmektedir. Ayrıca halk oyunları, bağlama, tiyatro, resim vb. branşlarda da kurslar açılmaktadır. Açılan bu kurslar için öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ayrıca yıl boyunca tiyatro gösterileri, konserler, şiir dinletileri, konferanslar, sinema günleri, panel, sergi, anma ve kutlama törenleri, sempozyum vb. kültürel, sanatsal ve bilimsel etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Bu etkinliklere öğrencilerimizin katılımı ücretsiz olarak sağlanmaktadır”
 

 

Leave a Reply