Mustafa Alpay AK Parti’den aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Ak Parti Gölbaşı Kurucu İlçe Başkanı ve Mavigöl Gaz Yönetim Kurulu Başkanı , Ankara MUSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpay Adıyaman Akparti Aday Adaylığını Açıkladı.

Mustafa Alpay Yaptığı Yazılı Açıklamada ” Değerli Adıyamanlı hemşerilerim, gayretimiz ve şiarımız; merhum üstadın Gençliğe hitabesinde “kim var! “diye seslenilince, sağına ve soluna bakınmadan, fert fert “ben varım! Diyen bir düsturla Adıyaman için ortaya çıkmayı uygun gördük. Özenilen ve sempati duyulan bir Adıyamanlı olmanın ön gerekliliği Adıyaman’ın merkezi yerine Türkiye’nin merkezinde görev yönünden yetkili makamlarda olan Adıyamanlıların sayıca fazla olmasından geçer. Etkili Bürokratı olamayan iller maalesef ülke kaynaklarından “kerhen” faydalanır. Adıyaman’ın ve Adıyamanlının ülke yönetiminde daha etkin olacağı günlere hasret duyan bir kardeşiniz olarak “Demokratüel” düzleme daha fazla Adıyamanlı ile buluşmak üzere. Saygılarımla” dedi.

MUSTAFA ALPAY KİMDİR?

1966’da Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Alpay, burada imam hatip ortaokulunu bitirdi. İktisat mezunu olan Alpay, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisansını tamamladı ve şuan Sosyal Politika doktorasına devam etmektedir.

Milli Görüş geleneğinden gelen Mustafa Alpay, Refah Partisi üyeliğiyle başlayan ve Fazilet Partisinde ilçe sekreterliği ve başkan vekilliği göreviyle devam eden aktif siyaset hayatı, Ak Parti Kurucu İlçe Başkanlığıyla zirveye ulaşmıştır. Daha önce de belediye ve milletvekilliği aday adaylığına başvuran Alpay, Ak Parti’yle hizmete aday.

İş hayatında ise ilginç bir şekilde başlayan Girişimci İş Adamı Alpay, daha önceleri TCDD’de memur olarak devam ederken kamudaki görevinden istifa ederek serbest çalışma hayatına başlamış, oluşturmuş olduğu ekip ile bölgenin ve ülkemizin en geniş fiili ortaklı (57 ortak) yapılanması olan Mavi Göl Gaz A.Ş.’yi  kurarak bölgede bir ilke imza atmıştır.. Bu çok ortaklı şirketi kuran Alpay, kuruluşunu yaptığı ve yönettiği şirket, Küresel krizin Türkiye ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerine rağmen, 2008 – 2010 döneminde “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, All World Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen, gelişmekte olan ülkeler 2. KÜRESEL GİRİŞİMCİLİK zirvesinde 47’inci oldu. Bu sonuç ile Temmuz 2012 All World Zirvesi ABD Harvard’a davet edilen dünyadaki ilk 100 girişimci arasına giren ve  “Yönetim ve Verimlilikte Başarı” ödülüne layık görülen Alpay, TOBB, TEPAV ve ABD Dışişleri Bakanlığının birlikte yürütmekte olduğu Küresel Girişimcilik Programı çerçevesinde “Erken Aşama Girişimlere” yatırım yapan sermaye şirketlerinin yöneticilerinden oluşan bir Girişimcilik Delegasyonu’nun davetlisi olarak Harvard’a 2. defa davet edilmiştir. Tecrübeli dinamik Girişimci Mustafa Alpay çeşitli seminerler ve konferanslar vererek tecrübelerini aktarmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir