Monday, 1 March, 2021

|
KYK’dan "Gelin Tanış Olalım"Projesi

Haberin galerisi için tıklayın!

Öğrencilerin konforlu, rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak için yaz boyunca hazırlıklarını tamamlayan KYK, 10 Eylül’de öğrencilerle buluştu.

Tüm yurtlarda uyum programları düzenlenirken, memleketin dört bir köşesinden gelen öğrencilere tüm yurtlarda sunulan imkânlar ile ilgili bilgilendirme de yapılıyor. 

Yurtlara yeni kayıt yaptıran öğrencilerin yurt ortamını tanıması ve yurt yaşantısına uyum sağlamasını kolaylaştırmak amacıyla bilgilendirme toplantıları da gerçekleştiriliyor. 

Uyum programları çerçevesinde eski ve yeni öğrenciler de tanışıp kaynaşıyor ve yurtta birlik beraberlik duyguları güçleniyor.

Kredi Yurtlar Kurumu Adıyaman Yurt Müdürlüğünün “Gelin Tanış Olalım” adı altında Uyum Programı kapsamında yeni kayıt yaptıran öğrencilere, Adıyaman’ın tarihi ve kültürel mekânları, doğal güzellikleri gezdirilip tanıtılıyor. 

Bu kapsamda önce Pirin Perre Antik Kenti ziyaret edildi. Antik Kent tarihi hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

Camiler ve Din görevlileri Haftasına denk gelen programa şehir merkezindeki tarihi Ulu Cami ziyaret edilip öğrencilere caminin tarihi hakkında bilgi verildi ve öğrenciler cami temizliği yaptılar.

Keleş Konağı ziyareti ile konağın tarihi hakkında bilgi verildi. Konakta Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman İl Müdürü Sami Köroğlu öğrencilere insan ilişkileri, yurda, okula ve çevreye uyum, aileden uzak kalma kaygısı, aile özlemi gibi temel konularda bilgi verdi.

KYK İl Müdürü Sami Köroğlu, yaptığı açıklamada, “Yurtlarımızda yıl boyunca yapacağımız sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile öğrencilerimizi yoğun ders programından ve olağan günlük streslerinden arınmalarını sağlayacağız. Öğrencilerimizin başka bir şehrin atmosferine alışabilmesine, yaptığımız sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle destek olurken aynı zamanda hayata farklı bakmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

Konakta öğrencilere çiğ köfte ikram edildi ve kale gezisi ile programa son verildi.

Leave a Reply