Monday, 1 March, 2021

|
Köpeklerin Saldırdığı Genç Kız Yaralandı

Olay, 3 gün önce Esentepe Mahallesi Narlı Kuyu Siteleri’nde meydana geldi.
Funda Karadağ, oturduğu evden çıkarak markete gitti. Buradan eve döndüğü esnada köpeklerin saldırısına uğrayan Karadağ, kaçmaya başladı.

Ayağı köpeğin ayağına değince yere düşen Karadağ, kalkarak kanlar içinde eve gitti. Karadağ, yakınlarının görmesi üzerine otomobille Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Acil serviste tedavi altına alınan Karadağ, yapılan müdahalenin ardından taburcu oldu. 
Kardeşiyle birlikte markete gitmek istediklerini ve para olmadığı için para almak için eve tekrardan dönmek istediği esnada köpeklerin saldırısına uğradığını anlatan Karadağ, yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Saat 11 civarıydı, kardeşimle markete inmek istedik. O gün evde çok misafirler vardı, baya yoğun bir gündü. Dışarı çıkıp bir dolaşalım, bir yorgunluğumuzu atalım dedik. Normalde akşamları insanlar parka yürüyüş için çıkarlar. Biz yürüyüş için çıkalım dedik, o arada dondurma almak istedik. Marketin oraya vardığımızda paranın olmadığını anladık. Kardeşime sen burada bekle ben alırım dedim. O sırada binanın o tarafta köpek sesleri geliyordu. Binanın bu tarafında ışıklandırma olmadığı için köpek seslerini duydum, başka binanın arkasından dolanayım dedim, onlarla karşılaşmayım dedim, ışıklı olan taraftan gelim derken bir anlık ışıktan dolayı köpeğin üstüme doğru koştuğunu gördüm. Kendimi o refleks haliyle yukarı doğru koşmaya başladım. Koşayım derken binanın arkasından 2 tane daha geldi. 3 tane köpek aşağı doğru koşayım derken köpeğin ayağıma çarpmasıyla düştüm. O sıra ne olduğunu anlamadım, baktım köpeğin olmadığını gördüm, şoktaydım ben ağrı falan hissetmiyorum ama elimi de oynatamıyorum, binaya doğru yavaş yavaş yürüdüm hiç kendime bakmak aklıma gelmedi. Bindim asansöre evin önüne geldim zile basacaktım, basamıyorum elim kolum kalkmıyor. Annem kapıyı acında beni görünce kapıda bayıldı. O arada kollarımda kanı görünce çok kötü oldum. Omuzum çok kötü, derin yara olmuştu o arada arabada sadece uyandım ve köpeklerin arabaya saldırdığını gördüm.” 

– ŞİKAYETCİ OLACAĞIM
Köpeğin yakınlardaki bir çiftliğe ait olduğunu da ileri süren Karadağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Belediye falan oradaydı, biz bişey yapamayız dediler. Bu köpeğin sahibi var. Köpeğin aşağıdaki çiftliğe ait olduğunu öğrendik. Onlardan bir geçmiş olsun bekledik ama hiçbir haber gelmedi. 3 gün geçti herhangi bir şey yok, ben şikayetçiyim zaten, bu konudan dolayı darp raporunu bekliyoruz. Pazartesi rapor çıkacak, ben kesinlikle şikayetçiyim” 

 

Leave a Reply