Wednesday, 24 February, 2021

|
İşitme Engelli Şaşmaz Milli Takım Yolcusu

Geçtiğimiz sezon rakiplerini yenen ve galibiyetiyle göz dolduran Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı bu sezon Süper Lig’de şampiyonluğu hedefliyor. 
Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı oynadığı oyunun yanı sıra yetiştirdiği futbolcularla da dikkat çekerken milli takıma da sporcu yetiştiriyor.
Adıyaman İşitme Engelliler Futbol Takımı oyuncularından Mustafa Şaşmaz, milli takıma katılmak üzere yola çıktı.
Adıyaman Belediyespor Kulüp Başkanı Aykut Dündar İşitme Engelli sporcunun Milli takıma seçildiğini ifade ederek şunları söyledi:
“Adıyaman Belediye Spor futbol takımında oyuncumuz aynı zamanda milli takıma seçildi. Bu ay sonu Samsunda yapılacak İşitme Engelliler olimpiyatında Kulübümüzü ve memleketimizi ülkemizi temsil edebilecek. İşitme Engelliler Milli takımında oynayacak. Orada başarı bekliyoruz. Şampiyonluk bekliyoruz kendisinden. İlimizi memleketimizi kulübümüzü ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek. Sporcumuza güvencimiz tamdır.”
İşitme engelli takıma daha çok destek verildiği taktirde başarısının daha da artacağını belirten Dündar, “İşitme engelli takımımız çok birlik beraberlik içindeler. Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Başkanı Mahmut Zafer Taştan da ağaybelik etti. Yeri geliyor hocalık ediyor yeri geldi mi sahip çıkıyor. Sporcularımız çekirdekten yetişiyor. Adıyaman Belediye Başkanımız bu işin en büyük mimarıdır destekçisidir. Hiçbir zaman maddi ve manevi desteklerini eksik etmediler. Çocuklarımızı spor ile kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Birlik ve beraberce yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.
Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Başkanı Mahmut Zafer Taştan ise, Türkiye’nin en iyi takımları arasına girdiklerini söyledi.
Sporcularından Şaşmaz’ı Milli takıma gönderdiklerini vurgulayan Taştan, “Takımımız geçen sene birinci lig’de başarılı bir şekilde mücadele etti. Takımımızı Süper Lig’e çıktı. Şuan da Türkiye’nin en iyi takımları arasına girdik. Bu sene süper lig’de mücadele edeceğiz. Belediyemizi ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Milli takım Mustafa’yı olimpiyatlara yolluyoruz. Samsun’da olimpiyatlar yapılacak. Türkiye’nin hedefi şampiyonluk. Duamız onlarla beraber inşallah şampiyon olacağız. Adıyaman Belediye Başkanımıza kupamızı getirdik kendisine vereceğiz. Bu şampiyonluk en büyük mimarı sayın belediye başkanımızdır. Başkanımızın bize verdiği desteği değerlendireceğiz. 2018 de Macaristan da şampiyona yapılacak. Hedefimiz Macaristan’daki şampiyonadır.” açıklamasını yaptı.

Leave a Reply