Thursday, 4 March, 2021

|
İl Emniyet Müdürü Alper: "Bizim Önceliğimiz Vatandaşın Memnuniyetidir"

Alper, yaptığı açıklamada, Toplum Destekli Polislik şubesinin kendilerinin en önemli şubelerinden bir tanesi olduğunu ifade etti.

Toplum Destekli Polislik şubesinin vatandaşları bilinçlendirme, bilgilendirme faaliyetlerini aralıksız sürdürdüğünü aktaran Alper, “Okulların açık olduğu dönemlerde daha çok okullara yönelik faaliyet yaptıklarını biliyoruz. Okullar kapalı da olsa sokaktaki vatandaşımızı bilgilendirme adına bazı konularda broşürler bastırıyoruz. Bunları birinci elden parkta, bahçede, sokakta gördüğümüz vatandaşlara birinci elden bu broşürleri dağıtıyoruz. Yine bunun yanı sıra ilimizde okulların açılmasıyla birlikte görev yapacak bütün servis şoförlerini topladık. Bununla ilgili Trafik Şube Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Müdürü ve Toplum Destekli polisinde katıldığı bir ortamda çok sayıda servis sürücüsüne ulaşıp kendilerinden yeni dönemde beklentilerimizi, yapmaları gerekenleri bildirdik, iyi bir dönüş oldu. Bu çalışmalarımız artarak devam edecektir”dedi.

– MEMNUNİYET ÖNEMLİ

Memnuniyetin önemli olduğuna dikkat çeken Alper, şöyle devam etti:

“Son olarak bir noktaya daha temas etmek istiyorum; ben burada tabi bizim bütün bir kamu ve kamu kuruluşlarımız  yapmış olduğu hizmetlerde vatandaş memnuniyeti esastır. Bizim önceliğimiz vatandaşın memnuniyetidir. Bu anlamda 15 Temmuz  başlayarak 12 Ağustos tarihine kadar hizmet için eğitim seminerleri tertip ediyoruz. Kendi personelimize yönelik, bu başta benim de katıldığım bir ortamda Asayiş Şube müdürlüğümüze halka davranış şekilleri, vatandaşımızla muamele şekilleri, insan ilişkileri, karşılıklı iletişim becerileri gibi konularda kurumumuz bünyesinde çalışan psikoloğumuz kurslar veriyor. 12 Ağustos’a kadar bu kurslar devam edecek. Bu kursların tamamını bütün personellerimiz görmüş olacak, bizlerde bizzat ben olmak üzere müdür yardımcılarım, şube müdürlerim, bu kurslara katılarak hem arkadaşlarımızın kendi sorunlarını dinliyoruz hem de kendilerinden beklentilerimi bir kere daha ifade ediyoruz. Ben bu geçiş sürecinde bu kursun yararlı olacağını düşünüyorum. En azından vatandaşlarımızın memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için polisin kendi davranış şekillerinde daha kabul edilir hale getirilmesi, en büyük önceliğimiz”

– UYGULAMA NOKTASI ÇOK ÖNEMLİ

Uygulama noktasının da önemli olduğuna dikkat çeken Alper, “Ben bu anlamda uygulama noktalarımızı çok önemsiyorum, arkadaşlarımızı durdurdukları araçlarımızdaki vatandaşlara hitap şekilerinden tutun da muamelerinin en üst düzeyde olması gerektiğini rica ettim. Bunu da şu ana kadar çok az hatalarla sürdürdüklerini memnuniyetle görüyorum ancak hata olmaz mı? Mutlaka olur, biz bu tür durumlara maruz kaldıklarında bize ulaşıyorlar, bizde o konuda gerektiği uyarıları memurlarımıza yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Leave a Reply