Wednesday, 24 February, 2021

|

2019 yılı içerisinde tamamlanacak olan Malatya- Hatay hızlı tren projesi ile Gölbaşı ‘nın cazibe merkezi haline gelmesi bekleniyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Malatya hızlı tren hattının 2019 yılında tamamlanacağını belirterek, hat sayesinde 4-5 saat içerisinde limanlara ulaşılabileceğini kaydetti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya’ya hızlı trenin geleceği müjdesini verdi. Tüfenkci, “2018 yatırım programına teklif edilip inşallah Malatya’ya hızlı treni aldıracağız.Çift hatlı bir hızlı tren projesinin ihalesi 6,5 milyon lira. 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor. İnşallah bitirilir bitirilmez o da yatırım teklifi arasına alınacak” dedi.

“LİMANLARA ULAŞIM KOLAYLAŞACAK”

Ankara’da projelendirmesi devam eden çift hat oluşturularak, İskenderun-Malatya ve Adana hattının da kendileri için çok önemli olduğuna değinen Bakan Tüfenkci, yapılacak hat sayesinde Malatya’nın limanlara ulaşımının daha da kolaylaşacağını söyledi.
“4-5 SAATTE MAL LİMANA ULAŞACAK”

Hat sayesinde 4-5 saat içerisinde limanlara ulaşabileceklerini anlatan Tüfenkci, “Bu ne demek organize sanayi bölgesinde üretilen bir mal 4 saat içerisinde limanda olacak, oradaki ham malzeme de aynı saate burada olacak. Yatırım anlamında Malatya’nın cazibesine arttıran insanımızın işini, aşını büyüten önemli hizmetlerden birisi.” diye konuştu.

 

Leave a Reply