Stuttgart/Geislingen Belediye Başkan Vekili Gölbaşılı Mutlu Oldu

Almanya’nın Güneyinde/Stuttgart/Geislingen Şehrinde 24. Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşen Meclis Toplantısında Gölbaşılı İsmail MUTLU Belediye Başkan yardımcısı seçildi. 

Adıyaman/Gölbaşın’da 1967 yılında doğan İsmail Mutlu, Babası 1964 yılında ilk Almanya gelenlerden ve 1980 yılında Annesi ve üç abi ve ablası,ile Almanya işçi ailesi olarak geldi. İsmail Mutlu Yaşadığı Geislingen Şehrinde 10 yıldır Belediye Meclisinde (Stadtrat) Encümen olarak görev almakta, bundan 10 yıl önce bu bölgede bir tarih yazmıştı, ilk Türk kökenli olarak Belediye Meclisine girmeyi başarmıştı ve şimdi Belediye Başkan Yardımcısı olarak Güney Almanya’da bir tarih daha yazdı.

İsmail Mutlu, birçok kültür dernekleri işlerinde ve uzun zaman Dünyaca ünlü WMF Fabrikasında işçi temsilcisi ve Yeşiller Partisi Başkanlığı, Uyum Komisyonu gibi çalışmalarında kendini gösteren ve Geislingen halkı tarafından çok sevilen aldığı sansasyonel oylarla kendini göstermişti. İsmail Mutlu, Dünyaya açık, Irkçılığın olmadığı, Dayanışma içinde, Renkli ve Çevreye duyarlı bir toplum için Mücadele edeceğini ve Şahsımı layık gören Geislingen Halkı, Yeşiller Parti Grubumuz ve tüm Meclis üyesi arkadaşlarına canı gönülden teşekkür etti.

AK Parti İlçe Teşkilatı 15 Temmuz Gazisini Ziyaret Etti.

AK Parti İlçe Teşkilatı 15 Temmuz Gazisini Ziyaret Etti. 

AK Parti Balkar Belediye Başkanı Orhan Orhan , AK Parti İlçe Başkanı Hakan Toydaş , AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Işıklar , AK Parti Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Memet Köseler 15 Temmuz Gazisi Polis Doğudan Fırat’ı Ziyaret Etti. 

AK Parti İlçe Teşkilatı Olarak Türkiye Demokrasisine Karşı Yapılan Hain Saldırıya Dur Diyen Bu Uğurda Gazilik Mertebesine Ulaşan Gazimiz Doğudan Fırat’ı Ziyaret Etti. Milletimizin Huzuru İçin Çalışan Milyonlarca Polisimizden Biri Doğuhan Beyin Onun Nezdinde Hain FETÖ ve Tüm Terörist Unsurlar İçin Mücadele Eden Tüm Aziz Şehitlerimizi Rahmetle ,Gazilerimizide Saygılarımızı Sunuyoruz” dedi. 

Ziyaret Sonrası Gölbaşı 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Kurulan 15 Temmuz Standını Ziyaret Eden AK Parti Teşkilatı Adına Anı Defterine Duygu Düşüncelerini Yazan Ak Parti İlçe Başkanı Av. Hakan Toydaş “ 15 Temmuz bize gösterdi ki, bu Millet vatan söz konusu olduğunda  aynı safta buluşan necip, cesur ve kahraman bir Millettir. Rabbim bu birliğimizi daim kılsın. Başta demokrasi şehitlerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabrı cemiller, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun.” İfadelerini anı defterine yazdı. 

Gölbaşı’nda Turizm Haftası Kutlandı

Gölbaşı ilçesinde Turizm Haftası, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan program ile kutlandı.


Gölbaşı Belediye Konferans Salonunda düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Şube Müdürleri Müslüm Ayaz ve Ali Durmaz ile okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Künkül, yaptığı konuşmada turizmin ülke ekonomisine katkısından bahsederek, turizmin gelişmesi için vatandaşın da üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini kaydetti.

Öğrencilerin hazırladığı şiirlerin okunması, turizm ile ilgili slayt gösterisi, müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisinin ardından program sona erdi.

Köseler, Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırıyı Kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler, Ankara’da CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı.

Cumhuriyet Halk Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’na yapılan alçakça saldırıyı kınadığını kaydetti.

Köseler, “Bu saldırı partimize gönül vermiş milyonlarca kişiye yapılmıştır. Bu saldırıyı yapanlar adalet önünde hesap vermelidir. Genel Başkanımız, bu ülkenin vicdanıdır. Barışın, huzurun ve kardeşliğin teminatıdır.” dedi.

Gölbaşında Köy Muhtarlı Kimler Oldu ?

HARMANLI CUMHURİYET M. MEHMET UZUN

HARMANLI YENİ M.  ÖZCAN IŞIKLAR

HARMANLI ÇAKMAK M.  ALİ GÖNÜL

HARMANLI KALEMKAŞ  CENGİZ KANOĞLU

BELÖREN MERKEZ M. MEHMET COŞKUN

BELÖREN CUMHURİYET M. HASAN ÖZENNEY

BALKAR ASFALT M. HASAN DEMİR

BALKAR CUMHURİYET M. HAMZA KEKLİKÇİ

AKÇAKAYA KÖYÜ FİKRİ SOLAK

AKÇABEL KÖYÜ MAHMUT KARTAL

AKTOPRAK KÖYÜ HÜSEYİN TURŞUCU

AŞAĞI AZAPLI KÖYÜ HÜSEYİN BELEN

AŞAĞI NASIRLI KÖYÜ VAKKAS BURAK

AŞAĞI KARAKUYU KÖYÜ MEHMET ÖZTÜRK

BAĞLARBAŞI KÖYÜ ALİ İRENDELİ

CANKARA KÖYÜ FEVZİ DİNÇ

ÇATALAĞAÇ KÖYÜ NEVZAT ER

ÇATALTEPE KÖYÜ HÜSEYİN BİLGİLİ

ÇELİK KÖYÜ MÜRSEL ÜNAL

GEDİKLİ KÖYÜ ZEKİ AVCI

HACILAR KÖYÜ ÖZKAN KUZPINARI

HAMZALAR KÖYÜ ASAF GEÇECİ

HAYDARLI KÖYÜ BEKTAŞ TATAR

KARABAHŞILI KÖYÜ OSMAN İŞLER

KARABURUN KÖYÜ AHMET AYTAN

KÖSÜKLÜ KÖYÜ MEHMET DÜNDAR

KÜÇÜKÖREN KÖYÜ UĞUR DOĞAN

MEYDAN KÖYÜ MEHMET ALİ YETERGE

OZAN KÖYÜ ŞERİF ERİNMEZ

ÖRENLİ KÖYÜ İSA ÇINARLI

SAVRAN KÖYÜ MUSA BEYAZBAL

YARBAŞI KÖYÜ MEHMET AYVAZ

YAYLACIK KÖYÜ BİLAL KAYDU

YENİ KÖY ABDURRAHMAN BENER

YEŞİLOVA KÖYÜ MUSTAFA VAKİTBİLİR

YUKARI ÇÖPLÜ KÖYÜ ERHAN ÖLEZ

YUKARI KARAKUYU KÖYÜ MEHMET DOĞAN

YUKARI NASIRLI KÖYÜ MUSTAFA ÖZDEMİR 

Gölbaşı Belediyesinde Encümen ve Belediye Meclisi Koltuk Dağılımı

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin kesin olmayan seçim sonucuna göre oluşan Gölbaşı Belediyesi Encümen Listesi ve İl Genel Listesi 


BELEDİYE BAŞKANI

İskender YILDIRIM

İL GENEL MECLİSİ ÜYELİĞİ

CHP – NEVZAT KOZAK

AKP- MAHMUT ŞAHİN

AKP-MEHMET IŞIKLAR

BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ

                  CHP

1-      HÜSEYİN AKKOYUN (KONTENJAN)

2-      AHMET İŞLER (KONTENJAN)

3-      MEHMET BOYNUEĞRİ

4-      İBRAHİM TIRAŞ

5-      OĞUZHAN ÖZBAY

6-      NECATİ KURUPINAR

7-      MEHMET ARKÇI

8-      ALİ DOĞMAZ

9-      KASIM UÇAR

AKP

1-      MEHMET KÖSELER

2-      RECEP YARIMAY

3-      ERTAN ŞAHİN

4-      İSMAİL BEYAZAY

5-      ALİ ÖRGE

MHP

1-      BAYRAM KUŞOĞLU

Başkan İskender’den İlk Mesaj Kimse İşte Çıkarılmayacak ! Gölbaşı Belediyesinde Asgari Ücret 2200 TL

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Aday Olarak Girdiği 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminini Gölbaşı Belediye Başkanı Olarak Kazanan İskender Yıldırım İlk Mesajını Gölbaşı Belediyesi Çalışan Personel İçin Yayınladı


İskender Yıldırım Mesajında ” Değerli kardeşlerim; her konuşmamda ifade ettiğim gibi bizde emek kutsal, emekçi saygındır. Bizde çalışanın hakkı alın teri kurumadan verilir. Gölbaşı Belediyesinde Asgarî Ücret 2 Bin 200 Lira Oldu. Geriye Dönük Maaş Farklarınız Ödenecek. Ayrıca sendikal haklarınız verilecek. Daha önce de belirtmiş olduğum gibi hiçbir çalışan kardeşim “İŞTEN ÇIKARILMAYACAK” Gölbaşı’mız için el ele verip hep beraber çalışacağız. Lütfen kulaktan dolma dedikodulara itibar etmeyin.”

Ayrıca Seçim Ardından Seçim İrtibat Bürosunda Kalabalığa Hitap Eden İskender Yıldırım Çok kıymetli Gölbaşı’lı ailem…Seçim kampanyamız boyunca dişini tırnağına takıp, en kutsalı olan; yavrularından ve yuvasından bile fedakarlık yapmaktan bir an bile kaçınmayan başımızın tacı kadınlarımız…
Gölbaşı’nda gelmiş geçmiş seçimler arasında en sağduyulu seçim çalışmalarını gerçekleştiren çok kıymetli ve gözbebeğimiz gençlerimiz…
Hastalığını bile umursamadan, yağmur, çamur, kar, kış demeden karargahımızı şereflendiren büyüklerim…


Emeklerinizin karşılığını ödememin imkamsız olduğunun farkındayım…
Ama seçim kampanyamızın startını verdiğimiz ilk günden bu yana söylediğim gibi; asla sizi utandıracak bir belediye başkanı olmayacağımın, beni desteklemekten gurur duyacağınız hizmetlerde bulunacağımın ve asla adaletli yönetimden taviz vermeyeceğimin sözünü veriyorum…
Aday adaylığım sürecinde de belirttiğim gibi; Hiç bir evladın yatağına aç girmemesi için çabalayacağıma, hiçbir anneyi çaresizliğe mahkum etmeyeceğime, hiçbir babanın başını öne eğmeyeceğime, gençlerimizi; işsizliğe ve kahve köşelerine mahkum etmeyeceğime söz veriyorum…
Kampanya sürecinde, demokrasiyi, nezaketi ve sağduyuyu tesis eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Sn. Yusuf Özdemir’e ve MHP Belediye Başkan Adayı Sn. Kamber Öztürk’e her mitingimizde canla başla çalışıp güvenliğimizi sağlayan Emniyet Güçleri’mize teşekkürü ediyor, saygılarımı sunuyorum…


Seçim sonucunda kanaatimce kaybeden yoktur, Sadece kazanan bir Gölbaşı vardır. Hep birlikte olacağız… Hep birlikte yöneteceğiz… Son olarak bu uzun maratonda sevgisini, heyecanını benimle paylaşam aileme, eş ve dostlarıma teşekkür ederim…
Hepimiz için hayırlı, uğurlu olsun…
Hoşgeldin Bahar…1 Nisan Doğum Günün Kutlu Olsun GÖLBAŞI’m…” dedi.

Gölbaşı Belde Belediye Başkanlığı Sonuçları

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Resmi Olmayan Kesin Seçim Sonuçlarına Göre 
CHP Adayı Harmanlı Belediye Başkanı Ahmet DEĞİRMENCİ
AK Parti Adayı Belören Belediye Başkanı Mahmut TURAN
Ak Parti Adayı Balkar Belediye Başkanı ORHAN ORHAN Oldu .

Buna Göre 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde Gölbaşı Belde Belediyesinde Değişen Belediye Başkanlığı Olmadı

İskender Yıldırım Gölbaşı Belediye Başkanı Oldu

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimden Resmi Olmayan Kesin Seçim Sonuçlarına Göre İskender Yıldırım Önümüzde ki 5 Yıl İçin Gölbaşı Belediye Başkanı Oldu.

CHP – İSKENDER YILDIRIM = 8926 OY ALDI

AK PARTİ – YUSUF ÖZDEMİR = 6212 OY ALDI

MHP KAMBER ÖZTÜRK = 2642 OY ALDI

Oy Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy kullanırken dikkat etmeniz gerekenler

1. Oy Verme Saatleri
Saat 07.00 – 16.00 arası : Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis İllerinde 07.00 ile 16.00 arasında oy kullanılacaktır.
Saat 08.00 – 17.00 arası : Yukarıdaki illerin dışında kalan diğer illerde 08.00 ile 17.00 arasında oy kullanılacaktır.

2. Nerede Oy Kullanacaksınız?
a) Sadece Kayıtlı Olduğunuz Sandıklarda Oy Kullanabilirsiniz
b) Nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağınız, adresinize gönderilen seçmen bilgi kağıdında yer almaktadır. Eğer seçmen bilgi kağıdınız elinize ulaşmadıysa; https://secmen.ysk.gov.tr adresinden, e-devlet kapısından veya “Seçmen Sorgulama” mobil uygulamasından kendinizin ve sizinle aynı hanede oturan yakınlarınızın oy kullanacağı yer ve sandık numarasını öğrenebilirsiniz.

3. T.C. Kimlik Numaralı Kimliğinizi Unutmayınız!
Oy verme günü yanınıza Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birini yanınızda bulundurmayı unutmayınız.
Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır. Bu belgelerden birini vermeyen seçmen oy kullanamaz.

4. Oyunuzu Kullanırken
Önemli : Cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla oy verme yerine girilmesi yasaktır ve cezası bulunmaktadır. Bu tür cihazların oy verme işlemi bittikten sonra iade edilmek üzere sandık kuruluna bırakılması gerekmektedir.

5. Engelli Seçmenler
Görme engelliler, felçliler, elleri eksik olanlar veya bu gibi bedeni engelleri açıkça belli olanlar o seçim çevresi seçmeni olan ve o sırada sandık çevresinde bulunan akrabalarından birinin, akrabası yoksa diğer herhangi bir seçmenin yardımı ile oylarını kullanabilirler. Bir seçmen birden fazla engelliye yardım edemez. Sandık kurulu başkan veya üyeleri, engelli seçmenlere yardım etmek amacıyla oy verme kabinine giremez, oy kullanma sırasında yardım edemez.