Esnaf Odası Başkanı Kocaman Esnafı Ziyaretinde

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Kocaman Süre Gelen Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor. Esnafın Sorunlarını Dinleyen Başkan Kocaman Esnafın Sıkıntısını Gidermek İçin Çözümleri Esnafla Birlikte Arayan Kocaman Yerli Esnafın Desteklenmesini ve Ulusal Marka Marketlerini Piyasa Koşullarını Olumsuz Etkilediğini Dile Getiren Latif Kocaman Yerel Esnafın Kalkındırılması İçin Yetkili Her Mercide Sorunları ve Esnafların Taleplerini İletiğini Bellirti.

Benzine 13 kuruş zam!

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 13 kuruş zam geldi

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 13 kuruş zam geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) twitter hesabından yapılan açıklamada “Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı 19/03/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 13 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” denildi.

Gölbaşı OSB Doğalgaz Muaması Çözülüyor Sıra Suda

Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesi 2013 yılında Dönemin Milletvekili Murtaza YETİŞ’in Gölbaşı OSB’ye gaz müjdesi diye atılan manşet haberlerin ardından % yıl geçmesine rağmen Organize Sanayi Bölgesinib gaz dağıtımının yapılması için son çalışmalar yapılıyor.
 
Aradan geçen 5 yıl sürecinde Gölbaşı Kaymakamlığında görevde bulunan kaymakamların öncelikle halledilmesi gerekenler arasında yer alan Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesine doğalgaz bağlanması yönündeki çalışmaları yürüten sırası ile Ali Edip Budan , Murat Zadeleroğlu ve Son Olarak Can Aksoy’un yoğun çalışmalar yaptı.
 
Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesine gaz verilerek alt yapıdaki en büyük enerji eksiğini tamamlanması hem yeni işletmelerin açılması ,
hemde mevcut işletmelerinin enerji giderlerinin aza indirmek amacı ile elzem bir öneme sahip.
 
Gölbaşı Organize Sanayisi Bölgesi konumu itibari ile yan sanayi mamül üretimi için uygun bir konuma sahip olması nedeni ile ilgili işletmelerin açılması için doğalgaz ve su deposundaki eksiklikleri tamamlanarak sanayi işletmelerinin talepleri doğrultusunda alt yapı eksikliklikleri tamamlanması gerekmekte.
 
21 Haziran 2017 tarihinde ilçemiz Balkan Otelde gerçekleşen yatırım toplantısında Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın Gölbaşı Organize Bölgesine Doğalgaz verilmesi konusunda Eylül sonu gibi bitiriyoruz. İlgili doğalgaz dağıtım firma yetkilisini toplantı esnasında arayarak söz almıştı.
 
Aradan geçen süre zarfında Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesine Doğalgaz bağlantısı için borular geldi en kısa zaman zarfında Karaburun köyü , Balkar Beldesi ve Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesi doğalgaza kavuşacak.
 
Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesinin en büyük sorunları arasında yer alan cazibeli su ve yüksek oranda su depolamasındaki sıkıntılar ise yeni gerçekleşecek olan Gölbaşı Erkenek içme suyu projesi ile son bulması bekleniyor.

Gölbaşı’nda Sene Sonu Sergisi

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi binasında gerçekleştirilen serginin açılışına Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışını yapan Kaymakam Can Aksoy, ”Birazdan keyifli bir sergi gezintisi yapacağız. Emeği geçen tüm hanım arkadaşlarımıza, kursiyerlerimize, onların eğiticilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz”dedi.

Halk Eğitim Merkezinin düzenlemiş olduğu sergide engelli vatandaşların ve kursiyerlerin dikiş, nakış, rölyef, ahşap yakma, takı, tasarım, sim sırma alanlarında yapmış oldukları çalışmalar sergilendi.

Yaptığı çalışmaları sergileyen bedensel engelli Sema Uladı ise hiç bir zaman engel diye bir şeyin olmadığını, bu kurslar sayesinde topluma karıştıklarını söyledi.

Köylüler İmece Usulu köy içine beton yol yaptılar

Gölbaşı ilçesine bağlı Savran köyünde köylüler, köy imamımın, okul müdürünün ve muhtarın
işbirliğiyle köyün içerisinin bir kısmına beton yol yaptılar.Köylüler, kendi aralarında toplanan parayla kum ve çimento alarak imece usulüyle köyün içini beton yol ile kaplamaya başladı.


Köyde yaşayan vatandaşlar, köyün baraj altında kalacağı için köye pek hizmet yapılmadığını dile
getirerek köyün baraj altında kalmasının en az 5 yıl süreceğini ifade ederek bu zamana kadar kendi
hizmetlerini kendileri yapacaklarını belirttiler.

Köylüler, köy imamımın, okul müdürünün ve muhtarın öncülüğünde kışın çamurdan geçilmesi zor
olan yerlerin yolunun el birliğiyle imece usulüyle çalışarak yaptıklarını söyledi.

Kaymakam Aksoy, Koltuğunu Öğrencilere Devretti

Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Sudenur Desteci, Ronya Özdemir, Ufuk Yusuf Doğru, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mehmet Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Demet Karabaş’ı makamında kabul etti. Öğrenciler, Kaymakam olarak Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Uçan ve Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Selim Kuşağlı’yı telefonla arayarak isteklerinin bildirdiler.Kaymakam Can Aksoy, öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra ziyaretlerinden dolayı öğrencilere teşekkür ederek onlara çeşitli hediyeler verdi.

Gölbaşı’nda Kültür ve Taziye Evi Açılışı Yapıldı

Fatih Mahallesinde Turan Özdemir Kültür ve Taziye Evi’nin açılışında konuşan Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, törende yaptığı konuşmada, mahallelerde toplam 17 tane taziye evi olduğuna vurgu yaparak ilçe için bunun yine de yetersiz kaldığını söyledi.

Başkan Özdemir, konuşmasında şunları kaydetti:
“Hacı Gani Diler Cami’nin zemin katında oluşturduğumuz kültür ve taziye evi dolayısıyla cami inşaatı hemşerilerimizin desteği ile dolayısıyla Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılmaktadır.  Buranın arsası Karaburun köyünden Hacı Gani Diler tarafından bağışlandı. Bu yüzden bu caminin isminin de Hacı Gani Diler Camisinin olması kararlaştırıldı. Ben de bu vesileyle Hacı amcama teşekkür ediyorum, ellerinden öpüyorum.”
Konuşmalardan sonra taziye evi ve cami inşaatı gezildi.
Düzenlenen Programa Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, İlçe Müftüsü Selami Sayın, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Gölbaşılı Çocuklarla Buluştu

Gölbaşı Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında konferans salonunda Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ekibi tarafından “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun sahnelendi.

21 Nisan ve 22 Nisan’da günde 2’şer temsille sahne alan “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyuna, çocuklar ve aileleri tarafından büyük ilgi gösterildi.

 Çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunma amacıyla, çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı ve SAKM tarafından sahneye konan “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun, yeni sezonunda da on binlerce çocukla ve aileleriyle buluşacak.

 Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

 “La Fonten Orman Mahkemesi”nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor.

Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyor ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyanın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Çocuklar uyarılarak onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Oyun sonunda çocuklara boyama kitabı hediye edildi. 

Adıyaman da Sarıkamiş Harekatı Anlatıldı

Türk Ocakları Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından ‘Sarıkamış Harekatı’ ve Adam Olmak Sanatı’ konulu konferans yapıldı.

Türk Ocakları Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından ‘Sarıkamış Harekatı’ ve Adam Olmak Sanatı’ konulu konferans yapıldı.

Adıyaman’da ve Gölbaşı ilçesinde gerçekleştirilen konferanslara konuşmacı olarak katılan Türk Ocakları Hars Heyeti Üyesi, Şair, Yazar Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Konferanslar sonrasında Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy ve Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir tarafından Şehsuvaroğlu’na plaket takdim edildi. Plaket takdimi sonrası Şehsuvaroğlu kitap imza töreni gerçekleştirdi. – ADIYAMAN

Tütün Platformu Tütün İçin Bir Araya Geldi

Adıyaman Tütün Platformu üyeleri, tütün yasası nedeniyle toplantı yaptı.

Adıyaman Tütün Platformu üyeleri, tütün yasası nedeniyle toplantı yaptı.

Gerçekleştirilen toplantıda Adıyaman Tütün Platformu Başkanı Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Ziraat Odası İl Başkanı Salih Şahan ve platform üyeleri tütün yasasıyla ilgili nelerin yapılması gerektiği, çiftçiler yararına yapılabilecek çalışmaları konuştu.

Tütün yasasını yakından takip ettiklerini belirten Başkan Tutdere,”Tütün Adıyaman’ın en önemli geçim kaynaklarından birisidir. Bugün Adıyaman’da ve ilçelerinde yüz binlerce kişi geçimini tütünden sağlamaktadır. Adıyaman Tütün Platformu olarak, tütün üreticilerimizin mağdur olmaması ve onların yararına yapılabilecek çalışmalar hakkında bir toplantı düzenledik. Tütün yasasının baştan sona takipçisiyiz” diye konuştu. – ADIYAMAN