Gölbaşı HABER

Sadece Gölbaşı

Gölbaşı’nda robotik kodlama kursu açıldı

Adıyaman’ın Gölbaşı Mehmet Teyfik Göksu İmam Hatip Proje Okulu öğrencileri ve diğer okullardan gelen öğrencilerle birlikte robotik kodlama eğitimi verilmeye başlandı..

Okul Müdürü Recep Akbaşlı yaptığı açıklamada, öğrencilerin derslerinin dışında farklı alan olarak teknoloji ve bilişim üzerinde de bilgi sahibi olmaları ve konuya yabancı  kalmamaları için robotik kodlama kursunu açtıklarını belirtti.

Açılan kursta ilk olarak temel kod yazma ve yazılan kodların basit uygulamarla pekiştirilmesini amaçladığını belirten okul müdürü ilerleyen zamanlarda öğrencilerle beraber  daha iyi projelerle ülke teknolojisine katkı sunmak istediklerini ifade etti.

Okul Müdürü Recep Akbaşlı yaptıkları iki projenin  şuan TÜBİTAK  değerlendirmesinde oldunu bunlardan en önemlisinin içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde etkili olmasını düşündükleri Sosyal Mesafe Ölçüm Cihazi oldunu söyledi.

Mehmet Teyfik Göksu Anadolu İmam Hatip Proje Okulu olarak robotik kodlama kursuna katılımların daha çok artması için ilçe genelindeki tüm öğrencileri davet etti.