Monday, 25 January, 2021

|

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyuruldu. Atama Kararnamesinde Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy Beypazarı Kaymakamlığına , Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya İse Gölbaşı Kaymakamlığına Getirildi.

Gölbaşı Kaymakamı Adem Kaya Kimdir ?

  1984 yılında Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretimini Sakarya’da tamamladıktan sonra 2003 yılında girmiş olduğu Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu  Yönetimi Bölümünden 2008 yılında mezun oldu.
          Mezuniyet sonrası bir süre Sosyal Güvenlik Denetmeni olarak görev yaptıktan sonra 09.09.2009  tarihinde Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Sırasıyla  Düzce-Yığılca ve Bartın-Ulus’da Kaymakam Vekilliği ve Adıyaman Çelikhan İlçesinde Kaymakam görevinde bulundu.
2017 Mülkü Amirleri Kararnamesiyle Adıyaman Vali Yardımcısı olarak Atanan Adem Kaya 2018 Yılı Kaymakamlık Kararnamesi ile Gölbaşı Kaymakamı Olan Kaya ;  iyi derece İngilizce bilen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Leave a Reply