Monday, 19 April, 2021

|

Ünlü İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu Birlik Barış Ve Kardeşlik Vurgusu Yaptı Gölbaşı Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen Asr-ı Saadet Gecesinde Ünlü İlahiyat Yazarı Ömer Döngeloğlu ve İlahi Sanatçısı Recep Aslan Konuktu.

Gölbaşı Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, daire amirleri, müdürler, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, toplumun mutlu olmasının yolunun hasetliklerin, düşmanlıkların yok olması; sevginin, barışın, kardeşliğin, dayanışmanın, birliğin ve dirliğin oluşması ile mümkün olacağını belirterek bu sebeple Gölbaşı Belediyesi olarak bu tür  programları her zaman yapacaklarını sözlerine ekledi.

Başkan Özdemir, ayrıca konuşmasında, 2018 yılının Gölbaşı için yatırım yılı olacağını belirterek
şunları kaydetti:
“2018 yılında birçok alanda yatırımlar yapılacak. Göl çevresi mesire alanı projesi, kentsel dönüşüm (150 m2), İtfaiye Kademe-Garaj- Mezbahan Projesi, yeni parklar, yol ve kaldırım çalışmaları, yeni belediye hizmet binası, Atatürk Bulvarı ve 1 Nisan Bulvarı sıcak asfalt çalışması, Yeni hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü Binası, SDM Binası, TCDD Alt geçidi, 2 ve 3 nolu Sağlık Ocağı binaları, Gençlik Merkezi, Öğrenci yurtları, 8 derslikli anaokulu projeleri. Tüm bunlar yeter mi, yetmez. Bunlar ve arkasından gelecek olan bir çok hizmet sizlerin yaşam standardını yükseltmek ve mutlu yaşamanızı temin etmek içindir. Kişinin mutlu olması için toplumun mutlu olması gerekir.”
Konuşmalardan sonra Recep Aslan’ın eşsiz yorumuyla ilahileri söyleyip mest ettiği Gölbaşı halkı da ilahilere eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşadı.


Kendine has yorumuyla sohbetlerin vazgeçilmez ismi herkes tarafından tanınan ve sevilen Ömer Döngeloğlu ise yaptığı sohbette Birlik kardeşlik ve Barış vurgusu yaptı.
“Sohbet Programı”nda konuşan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, ayet ve hadislerle süslediği sohbetinde Hz. Muhammed'i (s.a.v.) ve o dönemi anlattı. Etkileyici anlatımı ile birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapan Ömer Döngeloğlu, " Dini daha çok öğrendikçe daha çok yaşamamız gerekiyor. Peygamberimizin hayatından örnek almalıyız.”; dedi.


Hz. Muhammed (s.a.v.) ve sahabeden hatıralar paylaşan Döngeloğlu, İslam’daki kardeşliğin önemine dikkat çekti. Yaklaşık 1 saat süren programda gözlerden yaş, dillerden dua ve salat-u selam döküldü. Programın sonunda Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, sanatçı Recep Arslan’a günün anısına plaket ve çiçek takdim etti. Kardeşlik programı çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Leave a Reply