Gölbaşı OSB Doğalgaz Muaması Çözülüyor Sıra Suda

Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesi 2013 yılında Dönemin Milletvekili Murtaza YETİŞ’in Gölbaşı OSB’ye gaz müjdesi diye atılan manşet haberlerin ardından % yıl geçmesine rağmen Organize Sanayi Bölgesinib gaz dağıtımının yapılması için son çalışmalar yapılıyor.
 
Aradan geçen 5 yıl sürecinde Gölbaşı Kaymakamlığında görevde bulunan kaymakamların öncelikle halledilmesi gerekenler arasında yer alan Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesine doğalgaz bağlanması yönündeki çalışmaları yürüten sırası ile Ali Edip Budan , Murat Zadeleroğlu ve Son Olarak Can Aksoy’un yoğun çalışmalar yaptı.
 
Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesine gaz verilerek alt yapıdaki en büyük enerji eksiğini tamamlanması hem yeni işletmelerin açılması ,
hemde mevcut işletmelerinin enerji giderlerinin aza indirmek amacı ile elzem bir öneme sahip.
 
Gölbaşı Organize Sanayisi Bölgesi konumu itibari ile yan sanayi mamül üretimi için uygun bir konuma sahip olması nedeni ile ilgili işletmelerin açılması için doğalgaz ve su deposundaki eksiklikleri tamamlanarak sanayi işletmelerinin talepleri doğrultusunda alt yapı eksikliklikleri tamamlanması gerekmekte.
 
21 Haziran 2017 tarihinde ilçemiz Balkan Otelde gerçekleşen yatırım toplantısında Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın Gölbaşı Organize Bölgesine Doğalgaz verilmesi konusunda Eylül sonu gibi bitiriyoruz. İlgili doğalgaz dağıtım firma yetkilisini toplantı esnasında arayarak söz almıştı.
 
Aradan geçen süre zarfında Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesine Doğalgaz bağlantısı için borular geldi en kısa zaman zarfında Karaburun köyü , Balkar Beldesi ve Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesi doğalgaza kavuşacak.
 
Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesinin en büyük sorunları arasında yer alan cazibeli su ve yüksek oranda su depolamasındaki sıkıntılar ise yeni gerçekleşecek olan Gölbaşı Erkenek içme suyu projesi ile son bulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir