Thursday, 28 January, 2021

|

Gölbaşı Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Bölümü öğrencileri çevre temizliği yaptı.

Çevre temizliğine Gölbaşı MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Arif Yıldız, Öğretim Görevlisi Erdem Hilal, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Yerel Yönetimler bölümü öğrencileri ve belediye temizlik görevlileri katıldı.

 

Projeyle ilgili açıklama yapan Öğretim Görevlisi Erdem Hilal:” Yerel Yönetimler bölümünde bulunan kentleşme ve çevre sorunları dersimizin etkinliği içerisinde çevre duyarlılığını artırmak ve çevre temizliğini Gölbaşı halkına yaymak adına öğrencilerimize projeler verdik. Bu kapsamda Gölbaşı Belediyesi ve Gölbaşı MYO’ nun destekleriyle bu gün Gölbaşı MYO ve Doğa Parkında bu temizlik çalışmasına başladık. Bu çalışmamız dönem sonuna doğru tüm Gölbaşı ilçesini kapsayacak şekilde bütün okullarda yapılacak” dedi. Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ise, ”Üniversiteler her açıdan bulundukları şehri aydınlatmalı, yönlendirmeli ve örnek olmalıdır. Gölbaşı MYO’ da bu gün bu işi yapmaktadır. Şehirlerin en önemli konularından birisi de temizlik konusudur. En etkili temizlik kirletmemektir ama maalesef kirletiyoruz. Temizliğin ne kadar önemli olduğu konusunda  bu gün MYO  hocalarımız ve öğrencilerimizle birlikte Gölbaşı’nda bir farkındalık oluşturmak istiyorlar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum.”

 

Yerel Yönetimler Bölümü öğrencilerinden  Birsen Özer ise :”Çevre temizliği ile ilgili sınıfça bir proje hazırladık. Çevremizi temiz tutmak ve halkı bilgilendirmek için çevre temizliği çalışması yapıyoruz. Projemize destek olan hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Gölbaşı MYO önünde başlayan çevre temizliği çalışması, okul bahçesinde, yürüyüş yolunda ve Gölbaşı Doğa Parkı’nda devam etti.

 

Leave a Reply