Monday, 19 April, 2021

|

Gölbaşı ilçesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin seçimli genel kurul toplantısı yapıldı.

Genel kurul toplantısına  Malatya Bölge Birlik Başkanı İsmet Bayram, Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Abuzer Aslantürk, Adıyaman 2.Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif İşitmen, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, oda ve dernek başkanları, davetliler ve üyeler katıldı.

Genel kurul toplantısı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Sonrasında yönetim kurulu yıllık çalışma raporu, denetim kurulu raporu, bilanço, gelir-gider hesapları okunarak kabul edildi.

Mevcut Başkan Mehmet Parmaksız, yaptığı açılış konuşmasında, “Bizler kooperatif yönetim kurulu olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet sunabilmek ve yapılan kredi  başvurularını hızlı biçimde sonuçlandırabilmek, maddi ihtiyaç ve eksikliklerinizi zamanında çözebilmek, verilen kredilerin tahsilatını zamanında tahsil edebilmek için gerekli çalışmalarda bulunduk ve her zaman bulunmaya devam edeceğiz. Gerek yönetim kurulumuz gerek oda çalışanlarımız ile yaptığımız sistemli çalışma ve gerekse siz üyelerimizin duyarlılığı sayesinde üst limit 100 bin olan kredimiz 150 bine çıkarılmıştır. Yönetim kurulumuz her Cuma toplanıp yapılan kredi başvurularını görüşüp kararını almaktadır. Türkiye Halk bankasının yarısı sizlerindir, sizin orada bir yaptırım gücünüz olması gerekir ve size bağımlı bir personelinde olması gerekir. Bunun da sözünü aldık. Sayın esnaf arkadaşlarım; ben de yıllardır esnafım, sorunları bilen biriyim. Sorunların çözüm yolları içinde var gücümle çalışmaktayım”dedi.

Mevcut başkan Mehmet Parmaksız ve Orhan Karakuş’un aday olduğu seçimde, seçimin açık veya kapalı oyla yapılması için üyeler arasında oylama yapıldı ve seçimin kapalı oyla yapılmasına karar verildi.

Daha sonra oy kullanma işlemine geçildi. Yapılan seçim sonucunda Orhan karakuş geçerli 711 oyun 417’sini alarak Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yeni başkanı oldu.

Yeni Başkan Orhan Karakuş, genel kurula katılan tüm üyelere, davetlilere ve yetkililere teşekkür ederek, kooperatif genel kurulunun esnafa ve Gölbaşı’na hayırlı olmasını diledi.

Leave a Reply