Monday, 1 March, 2021

|

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Gölbaşı Devlet Hastanesi’n de Emzirme Haftası Olması münasebetiyle hastane içerisine stant açtı.

Hastane içerisine kurulan stantta gebelik döneminde ki hastalara ve yeni doğum yapmış olan annelere emzirme eğitimi veriliyor. Eğitim birimi tarafından açılan stantta ebeler tarafından annelere ve anne adaylarına doğru emzirme teknikleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başhekim Dr Selim KUŞAĞLI; Anne sütü özel bir besin olup, anne sütü alan bebeklerin enfeksiyon açısından diğer bebeklere göre daha sağlıklı olduğu, alerjik hastalıklardan daha fazla korunduğu ve ileride ateroskleroz kanser ve multiplskleroz gibi hastalıklardan daha fazla korunduğu ortaya çıkarmıştır. O yüzden ilk 6 ay sadece anne sütü diyoruz” dedi. Etkinlikte anne adaylarına ve annelere bilgilendirmelerde bulunan Esmer ÖZDEMİR ise, “Annelere ve anne adaylarına anne sütünün faydalarını, emzirmenin faydalarını, doğru emzirme yöntemlerinin neler olduğu gibi konularda bilgiler vererek annelere ve anne adaylarına anne sütü ve emzirme kılavuzu dağıtıyoruz. Ayrıca annemizin sorduğu sorular varsa bunlara eğitim olarak yanıt veriyoruz” şeklinde konuştu.

Leave a Reply