Monday, 19 April, 2021

|

Adıyaman’da gençler Afrin şehitleri için yoklama yaptı. Gençler isimleri okunun şehitler için ‘burada’ diye bağırdı.

Adıyaman İl Öğrenci Meclisi tarafından düzenlenen ‘şehit yoklama’ etkinliği ile gençler Zeytin Dalı Harekatına destek verdi. Demokrasi Parkında düzenlenen etkinlikte Adıyaman İl Öğrenci Meclis Başkanı Ahmet Berat Söylemez, Afrin’de şehit olan 31 askerlerimizin ismini tek tek okudu. İsmi okunan her şehit için gençler ‘burada’ diye bağırdı. Ebediyete intikal etmiş askerler için gençler dua etti.

Basın açıklaması yapan Ahmet Berat Söylemez, “Mehmetçiğimiz şu anda Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında göğüs göğse, canları pahasına sırf bizler rahat edelim diye eli kanlı terör örgütleriyle mücadele ediyor. Hedefleri vatanın bütünlüğü ve korunması olan askerlerimiz eşine pek rastlanmamış kahramanlık destanı yazmakta ve bu uğurda can vermektedir. Bizler Adıyaman İl Öğrenci Meclisi olarak kahramanca savaşan askerlerimizin destekçisi olduğumuzu ve şehitlerimizi unutmadığımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz” dedi.

Söylemez, açıklamasının devamında, “Atalarımızın yaptığı gibi 1389’da Kosova’da, 1915’de Çanakkale’de dedelerimizin gösterdikleri kahramanlıkların aynısını 15 Temmuz’da tek yürek olarak gösterdik. Tarih tekerrür eder diyerekten bugün ise Afrin’de Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm karşısında dimdik duracağız. Kur-an’da buyuruyor ki, ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin, onlar dirilerdir fakat siz fark edemezsiniz.’ Bilinmelidir ki yeni Türkiye’ye yakışacak olan, bilinçlenmeye ve dirilişe geçen gençler vardır. Bu gençler iki Fatih’in İstanbul’un fetih ettiği yaşta olan gençlerdir. Bu gençleri ki inancıyla Kudüs’ü zalimlerden kurtaran Selahattin Eyyübi’nin torunları olan gençlerdir. Bu gençler ki Mete Han’ın, Alparslan’ın torunları olan gençlerdir. Bu gençler ki Hazreti Muhammet Mustafa’nın ümmeti olan gençlerdir” diye konuştu. – ADIYAMAN

Leave a Reply