Gaz Şirketi Gaza Geldi Okulların Gazını Kesiyor

Gölbaşı İlçe Olarak Adıyaman’da Doğalgaz kullanımı ile il merkezi Adıyaman’ı bile geride bırakarak en fazla abone sayısı ve ödeme tahsilatı sağlayan doğalgaz şirketi Gölbaşı’na karşı farklı bir hizmet politikası ile hizmet veriyor.

2017 yılı sonu itibari ile bitmesi gereken Gölbaşı Organize Sanayi doğalgaz altyapısı halen yapılmayarak çeşitli nedenlerle gaz şirketi tarafından ertelenerek Gölbaşı Organize Sanayi Sitesinin alt yapısının tamamlanamıyor.. Adıyaman geneline gaz dağıtım işini üstlenen şirket Besni Organize Sanayi Sitesinin alt yapısını bitirmek üzere iken Gölbaşı’nda Halk Eğitim başta olmak üzere bir kaç okulun doğal gazını kesen dağıtım şirketi hiçbir borcu olmamasına rağmen ” fatura ödenmedi” diyerek eğitim camialarının doğalgazını kesiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, ”Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’müzün hiçbir borcu olmadığı halde doğalgaz firması tarafından doğalgazının kesilmesini esefle karşılıyorum. Borçları yok. Birde Halk Eğitim Merkezi sergisinin olduğu bir zamana getirilmesi üzücü bir hadise. Biz yasal olarak hakkımızı arayacağız. Şu anda Halk Eğitim Merkezi müdürlüğümüzün borcu olmadığı halde doğalgazının kesilmesi, ancak 1 Nisan Anaokulumuzunda Genel Müdürlükle ilgili bir sorundan dolayı 2 faturasında gecikme söz konusu. Onların da doğalgazları kesilmiş. Bir kamu kuruluşunun, kamu hizmeti veren bir kurumun 1,2 faturası ödenmemesi veya ödendiği halde doğalgazının kesilmesini normal bulamıyorum” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir