Monday, 1 March, 2021

|
Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Adıyaman’da

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek’e yönetim kurulu üyesi Tarık Taşar ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç eşlik etti.

Ziyarette gazetecilerin sorularını cevaplayan Özbek, gündem de olan video hakem konusuna ilişkin yaptığı değerlendirmede Video hakem uygulamasına Türkiye’de geçeklerini söyledi.

Hakem hatalarını asgariye indirmek için güzel bir uygulama olduğunu açıklayan Özbek, “ Video hakem uygulaması Avrupa’da bazı ülkelerde başladı. Özellikle hakem hatalarına yönelik tartışmaları sonlandırmak amacıyla Türkiye’de Türkiye liglerinde de video hakem uygulamasına geçeceğiz. Tartışmaların büyük kısmını ortadan kaldıracaktır. Bu manada çalışmalar yapıldı. Federasyon organizasyonu başarı ile götürüyor. Çok kısa sürede video hakem uygulamasına geçilecek. Hakem hatalarının asgariye inmesi ve oyunun dinamizmi içinde bazen görüş mesafe içinde dışında olabiliyor pozisyonu tam takip etme şansı olmuyor. Ağırlaştırılmış çekimdeki gibi değil olaylar daha çok hızlı akıyor. Video hakem uygulaması güzel bir hakem uygulaması olacak.” dedi.

Kulüpler Birliği olarak yabancı hakem uygulamasına ilişkin bir gündemlerinin olmadığını vurgulayan Özbek, “Şuanda yabancı kuralı ile ilgili kulüpler birliği olarak herhangi bir gündemimiz yok. Dolayısıyla bu önümüzdeki günlerde Kulüpler Birliği Vakfı olarak bir araya geldiğimiz zaman konuşacağımız bir olay.” diye konuştu.

Galatasaray’ın her maçına final havasında çıktığını ifade eden Özbek, “Galatasaray her maçına bir final havası çerçevesinde çıkıyor. Dolayısıyla yedi maçta çok iyi pozisyona geldi. Galatasaray bu hiçbir zaman bize bir rehavet vermiyor. Her maçımızın ayrı önemi var. Bugün ki Galatasaray’ın puan cetvelindeki durumuna rağmen disiplin bir üst seviyededir. Dolayısıyla sezon sonu mutlu sona ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her maç bizim için önemli seviyededir. Biz takımlar arasında bir ayrım yapmıyoruz. Her maçı kazanmak için çıkıyoruz.” şeklinde konuştu.

 Adıyamanlı Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Tarık Taşar’ın Adıyaman’da yaptıracağı okullara da katkı sunmak amacıyla Adıyaman’a geldiğini açıklayan Özbek, şunları söyledi:

“Biz Galatasaray olarak futbol kulüpleri özellikle Galatasaray Türkiye’nin önemli bir markası marka kulübü dünya da tanınan bir kulüp ben Galatasaray başkanı olarak çok ücra yerlere herkese mesaj ulaştırma şansımız var. Adıyaman’a gelirken de ben duygularla geldim. Adıyaman bizim en önemli Güneydoğu’daki merkezlerimizden birisi dolayısıyla buraya Galatasaray olarak gelmek hem Galatasaraylıları sevindirmek adına hem de Adıyaman’ı görmek ve Adıyaman’a Galatasaray sevgisini getirmek adına geldik. Yönetim kurulu üyemiz Tarık Taşar, Adıyamanlı burada iki okul yaptırıyor. Hem ona katkı vermek hem de Adıyaman’ı Galatasaray’ın sevgisini getirmek için geldim. Bütün Adıyamanlılara Galatasaray’ın başkanı olarak sevgilerimi gönderiyorum.” 

Özbek, daha sonra Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’ya Galatasaray forması hediye etti.

Leave a Reply