Gölbaşı nda Doğu Guta Fotoğraf Sergisi Açıldı

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından Suriye’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek için fotoğraf sergisi açıldı.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından Suriye’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek için fotoğraf sergisi açıldı.

Yenimahalle Turan Özdemir Caddesi üzerinde bulunan Pancar Dairesi Bahçesinde fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Sergide 30 adet fotoğraf sergilendi. Serginin açılışını Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Müftüsü Selami Sayın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Uçar ve Dernek temsilcisi Abdullah Çaktı yaptı. Kurdele kesiminde konuşan Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, yaşanan vahşete dikkat çekerek, serginin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Açılış konuşmasını yapan Hayrat İnsani Yardım Derneği İlçe Temsilcisi Abdullah Çaktı, “İnsanlık tarihine baktığımızda kendi halkına savaş açıp zulüm eden nadir yönetimler vardır. Bunlardan birisi de Suriye rejimidir. Bu rejimin baskısı altında Suriye, iç savaşının başladığı ilk yıllardan bugünlere kadar direnebilen ve yaşadıkları yeri kadın erkek, çoluk çocuk terk etmeyen Doğu Gutalı kardeşlerimiz, kader-i ilahinin bu yönde tecellisi ile artık bulundukları bölgelerden göç etmek zorundalar. Şu anda bu kardeşlerimiz, Türkiye sınırına yakın İdlib bölgesine gelmeye başladı. Bizler de ensar olabilmenin gayretiyle bu kardeşlerimize her türlü destek için çevremizi bilgilendirelim. Ayrıca Kahraman Ordumuzun Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı neticesinde bölge terör gruplarından temizlenmeye başlamıştır. Terörden temizlenen bölgedeki mazlum halka bu yardımları göndererek onların da duasını almak istiyoruz. 5 Milyona yakın insan ülkesini terk etti. 500 bine yakın insan hayatını kaybetti. Suriye’de en çok kıyım ve asimilasyonun yapıldığı yer maalesef Halep oldu. Biz tarihi sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Suriye’dekilerin Çanakkale’de ne işi varsa bizim de Cerablus’da, El Bab’da, Afrin’de, Münbiç’te o işimiz var. Ensarlık görevimizi yerine getiriyoruz. Zulmün durması, gözyaşının durması ve insanlığın barış ve huzura kavuşması için çalışan Türkiye’nin neferi olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Çaktı ayrıca, Hayrat İnsani Yardım Derneği ve Gölbaşı Belediyesi işbirliğinde başlatılan yardım kampanyasının saat 09: 00- 19: 00 arasında 15 gün süreceğini söyledi. – ADIYAMAN

Mehmetçiğe Kuru Üzüm

Adıyaman’ın Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ve Belediye Meclis Üyeleri, Mehmetçiğe kuru üzüm hediye ederek destek oldu.

Adıyaman’ın Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ve Belediye Meclis Üyeleri, Mehmetçiğe kuru üzüm hediye ederek destek oldu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir öncülüğünde belediye meclis üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek, askerlerin yanında olduklarını ifade etmek için kuru üzüm hediye etti.

Afrin operasyonunun yönetildiği Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Başkan Özdemir ve beraberindeki heyet, yanlarında getirdikleri kuru üzümleri Mehmetçikleri dağıtılması üzere jandarma komutanlığına teslim edildi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, her zaman Mehmetçiğin yanında olduklarını ve askerlere verilmesi için kuru üzümleri jandarma komutanlığına teslim ettiklerini ifade etti. – ADIYAMAN

Mehmetçik İçin Kurban Kesildi

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde esnaflar, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatına katılan askerler için kurban kesildi.

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde esnaflar, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatına katılan askerler için kurban kesildi.

Çelikhan ilçesi Hükumet Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaflar Suriye’nin Afrin kentinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatına katılan askerler için kurban kesip dualar ettiler. Ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atan esnaflar daha sonra Mehmetçiğe dualar edip kurban kesti. Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kurban kestiklerini belirten esnaflar, “Ülkemiz için verilen mücadelenin refaha ulaşması, yurdumuzun her türlü tehlikeden korunması ve Mehmetçiğin başarısının yükselmesi için dua ediyoruz. Çelikhan esnafı olarak Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız” ifadeleri kullanıldı.

Kesilen kurban eti Mehmetçik adına ilçede bulunan maddi durumu zayıf ailelere dağıtılacak. – ADIYAMAN

Gençler Şehit Yoklaması Yaptı

Adıyaman’da gençler Afrin şehitleri için yoklama yaptı.

Adıyaman’da gençler Afrin şehitleri için yoklama yaptı. Gençler isimleri okunun şehitler için ‘burada’ diye bağırdı.

Adıyaman İl Öğrenci Meclisi tarafından düzenlenen ‘şehit yoklama’ etkinliği ile gençler Zeytin Dalı Harekatına destek verdi. Demokrasi Parkında düzenlenen etkinlikte Adıyaman İl Öğrenci Meclis Başkanı Ahmet Berat Söylemez, Afrin’de şehit olan 31 askerlerimizin ismini tek tek okudu. İsmi okunan her şehit için gençler ‘burada’ diye bağırdı. Ebediyete intikal etmiş askerler için gençler dua etti.

Basın açıklaması yapan Ahmet Berat Söylemez, “Mehmetçiğimiz şu anda Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında göğüs göğse, canları pahasına sırf bizler rahat edelim diye eli kanlı terör örgütleriyle mücadele ediyor. Hedefleri vatanın bütünlüğü ve korunması olan askerlerimiz eşine pek rastlanmamış kahramanlık destanı yazmakta ve bu uğurda can vermektedir. Bizler Adıyaman İl Öğrenci Meclisi olarak kahramanca savaşan askerlerimizin destekçisi olduğumuzu ve şehitlerimizi unutmadığımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz” dedi.

Söylemez, açıklamasının devamında, “Atalarımızın yaptığı gibi 1389’da Kosova’da, 1915’de Çanakkale’de dedelerimizin gösterdikleri kahramanlıkların aynısını 15 Temmuz’da tek yürek olarak gösterdik. Tarih tekerrür eder diyerekten bugün ise Afrin’de Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm karşısında dimdik duracağız. Kur-an’da buyuruyor ki, ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin, onlar dirilerdir fakat siz fark edemezsiniz.’ Bilinmelidir ki yeni Türkiye’ye yakışacak olan, bilinçlenmeye ve dirilişe geçen gençler vardır. Bu gençler iki Fatih’in İstanbul’un fetih ettiği yaşta olan gençlerdir. Bu gençleri ki inancıyla Kudüs’ü zalimlerden kurtaran Selahattin Eyyübi’nin torunları olan gençlerdir. Bu gençler ki Mete Han’ın, Alparslan’ın torunları olan gençlerdir. Bu gençler ki Hazreti Muhammet Mustafa’nın ümmeti olan gençlerdir” diye konuştu. – ADIYAMAN

Küçük Sanayi Sitesi Türk Bayrağıyla Donatıldı

Adıyaman’ın Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, Kooperatif Memurları Salih Ağır ve Bülent Arslan ile birlikte Afrin’de terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatına destek amacıyla ve şehit Enes Sarıaslan ile tüm şehitlerin anısına iş yerlerine asılması için sanayi…

Adıyaman’ın Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, Kooperatif Memurları Salih Ağır ve Bülent Arslan ile birlikte Afrin’de terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatına destek amacıyla ve şehit Enes Sarıaslan ile tüm şehitlerin anısına iş yerlerine asılması için sanayi esnafına Türk bayrağı dağıttı. Türk Bayrağı dağıtımında esnaflar bu durumu memnuniyetle karşılayarak başkan Haci Arslan’a teşekkür ederek, Afrin’e gitmeye hazır olduklarını söyledi.

Herkesin şanlı ordu için dua ettiğini belirten Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, “Mehmetçiğimiz Afrin’de, bizler de burada dua ordusunu oluşturmaya çalışıyoruz. Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla, şehidimiz Enes Sarıaslan ve tüm şehitlerimizin anısına iş yerlerine asılması için sanayi esnafımıza Türk bayrağı dağıttık. Esnafımız bol bol dua ediyorlar. Esnaflarımız da Afrin’e gitmeye hazır olduklarını söylediler. Hepimizin ortak duası, şanlı ordumuzun muvaffak olması yönündedir” dedi. – ADIYAMAN

Afrin de Yaralanan Besnili Uzman Çavuş GATA da Tedavi Altına Alındı

Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatında 11 askerin şehit düştüğü çatışmada yaralanan Adıyamanlı Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz, GATA’da tedavi altına alındı.

Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatında 11 askerin şehit düştüğü çatışmada yaralanan Adıyamanlı Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz, GATA’da tedavi altına alındı.

Afrin Bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatında 11 askerin şehit olduğu 1027 Rakımlı Tepede teröristlerle girilen çatışmada vücuduna isabet eden şarapnel parçasıyla yaralanan ve GATA’ya getirilerek tedavi altına alınan Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz’un sağlık durumunun iyi olduğu, tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Ören köyünde ikamet eden Yavuz’un bekar olduğu, 2 yıl önce Bitlis Tatvan’da göreve başladığı ve geçici görevle Afrin’e gittiği öğrenildi. – ADIYAMAN

Şehitlerimizi Uğurluyoruz – Şehit Piyade Uzman Çavuş Sarıaslan ın Cenaze Töreni

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, memleketi Adıyaman da son yolculuğuna uğurlandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, memleketi Adıyaman’da son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Sarıaslan için Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesindeki Merkez İlkokulu’nda tören düzenlendi.

Törene, şehidin babası İmam, annesi Hatice, kız kardeşi Esra, ağabeyi Eyüp ile yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti milletvekillerinden Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Ali Ekiyor, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze töreninde şehit annesi Hatice Sarıaslan tabutun başına gelerek, “Seni vuran eller kırılsın.” dedi.

Bekar olduğu ve 4 kardeşi bulunduğu öğrenilen şehidin cenazesi, kılınan namazın ardından Suvarlı beldesindeki mezarlığa defnedildi.

Afrin Şehidinin Sosyal Medya Paylaşımı Yürekleri Dağladı

Afrin de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı nda çıkan çatışmalarda şehit olan Uzman Çavuş Enes Sarıaslan ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım görenleri duygulandırdı.

Suriye’nin Afrin kentinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda çıkan çatışmalarda şehit olan askerden Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan’ın (24) acı haberi, Gaziantep’te oturan ailesine verildi.

“OLMADI BE KARDEŞİM BIRAKIP GİTTİN BİZİ”

Afrin’de şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan sosyal medya hesabından 5 Şubat’ta şehit olan arkadaşına, “Olmadı be kardeşim bıraktın gittin bizi Allah şahadetini kabul etsin mekanın cennet olsun güzel kardeşim” mesajı yazmıştı.

ACI HABER GAZİANTEP’E DÜŞTÜ

Afrin’de devam eden operasyonlarda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan’ın acı haberi, Gaziantep’in İstiklal Mahallesi’nde oturan bir fabrikada şoför olarak çalışan babası İmam ve annesi Hatice Sarıaslan’a verildi.

EVLERİNE TÜRK BAYRAKLARI ASILDI

Acı haberle yasa boğulan 2’si kız 4 çocukları bulunan Sarıaslan çifti Hatay’a giderken, evlerinin önüne taziye çadırı kuruldu. Acı haberi alan şehidin yakınları, Türk bayrakları asılan eve akın etti. Ailenin ikinci büyük çocuğu ve bekar olduğu belirtilen Şehit Sarıaslan’ın cenazesi, yarın Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı Beldesi’nde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

3 YILDIR GÖREV YAPIYORDU

Taziye evine gelen Suvarlı Belde Belediye Başkanı Mehmet Korkmaz, şehidin Adıyaman’ın Besni ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğunu belirterek, “Zannedersem 3 yıllık uzman çavuş. Tabi her vatan evladı gibi görevinde şehit oldu. Ailesi Hatay’a gitti. Başka söyleyecek bir şey yok. Başımız sağ olsun, vatan sağ olsun” dedi.

Adıyaman a Şehit Ateşi Düştü

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında yürüttüğü operasyonda Adıyaman’ın Besni ilçesi Suvarlı Beldesi nüfusuna kayıtlı Sözleşmeli Uzman Erbaş Enes Sarıaslan (23) şehit düştü.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında yürüttüğü operasyonda Adıyaman’ın Besni ilçesi Suvarlı Beldesi nüfusuna kayıtlı Sözleşmeli Uzman Erbaş Enes Sarıaslan (23) şehit düştü.

Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında Sözleşmeli Uzman Erbaş Enes Sarıaslan’ın şehit düştüğü öğrenildi. Bingöl Komando Birliğinde görev yapan ve Zeytin Dalı Harekatı için Afrin’e giden Sarıaslan’ın, 2 yıllık asker olduğu öğrenildi.

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, şehidin Pazar günü Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde öğle namazının ardından defnedileceğini söyledi. – ADIYAMAN