TBMM Başkanlığı için Ahmet Aydın İsmi Gündemde

Meclis Başkanlığı için başvuru 12 Kasım’da 01 plakalı TBMM Başkanlığı için 12-16 Kasım tarihlerinde adaylık müracaatları yapılacak. Mevcut başkan İsmail Kahraman göreve devam etmek istiyor. Kahraman, bütçe görüşmelerinde “Aday olacak mısınız?” sorusuna “Sizin merakınızı 12’sinde gidereceğim” yanıtı verdi. Ancak parti kulislerinde değişim beklentisi de var. Eski Bakan Nabi Avcı, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve TBMM Başkanvekili Adıyaman Milletvekili  Ahmet Aydın’ın da adı gündeme geldi.


Ahmet Aydın Kimdir  ?

23 ve 24. Dönemde Adıyaman Milletvekili seçildi. AK PARTİ Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve TBMM Adalet Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 24. Dönemde TBMM Grubunda Grup Başkanvekili olarak görev aldı.

Orhan Orhan TBMM Ziyaret Etti

Gölbaşı Balkar Belediye Başkanı Orhan  Orhan Salı Günü Düzenlenen AKPARTİ Grup Toplantısına Katıldı. Orhan Orhan TBMM Gerçekleşen Grup Toplantısında Avrupa Birliği Bakanımız Ömer Çelik ,Eski Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş , Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü , Eski Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki ile görüşme fırsatı buldu.

 

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığına Yeni Aday

Göçenler adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:Ülkemizin içinde bulunduğu durum ,2019 yılında yapılacak olan yerel yönetimler,TBMM,Milletvekili ve başkanlık seçimi süreci ülkemiz ve ilçemiz açısından önemlidir.Cumhuriyet Halk Partisini yerelde ve genelde iktidara taşıyacak yol kongreler sürecinden geçmektedir.İlçemizde yaşayan CHP’li seçmenler ve partimizin ileri gelenleriyle  yapmış olduğum görüşmelerde ilçe başkanlığına aday olmam konusunda tarafıma telkinlerde bulunuldu.Yaptığım çeşitli görüşmeler sonucunda CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı için aday olma kararını aldım.10 Aralık 2017 ‘de yapılacak olan seçimde diğer aday arkadaşlarımıla birlikte ben de adayım.Kongrenin ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.Aday olan diğer arkadaşlarıma da başarılar diliyorum .Kongrenin kazananı CHP olacaktır.Saygılarımı sunuyorum,dedi.

Gençlik Merkezi İçin İlk Adım Atıldı.

Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy ve Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR’in Gençlik Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı ziyaret edilerek ilçemize kazandırılan yeni proje Gençlik Merkezi projesi için ilk adım atıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilçemize yapılacak olan gençlik merkezi için Kaymakam Can AKSOY, Gölbaşı Belediye Başkanı  Yusuf ÖZDEMİR, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Uzmanı  Yusuf ERKAN, Gölbaşı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Rıfat ELÇİ gençlik merkezi yapılması planlanan alan üzerinde incelemelerde bulundular.

TEOG’un yerine yeni liselere geçiş sistemi geldi.

 İşte liselere geçişte yeni sistem: Mahalli Yerleştirme Sistemi

Milyonlarca öğrencinin büyük bir merakla beklediği TEOG’un yerine gelen sistem açıkladı. Liselere geçişte getirilen yeni sistemi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, canlı yayında açıkladı. Bakan Yılmaz açıklamasında, “Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemini getirdik. Öğrencimiz adresine en yakın okula yerleştirilecek” dedi. Mahalli Yerleştirme Sistemi nasıl olacak? Yeni sistemde neler değişti?

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, canlı yayında liseye geçiş sistemine ilişkin detayları açıkladı. Yılmaz, TEOG’un ardından liselere geçişteki yeni sistem hakkında bilgiler verdi. Bakan konuşmasında “Mevcut TEOG’da mutlaka sınava girmek zorundaydınız. Sınav mecburiyeti ortadan kalktı” diye konuştu.

Bakan’ın açıklamasından satır başları şöyle;

– Yeni sistem tamamlandı. Mevcut sistem bu ana kadar gelenlerin en iyisiydi. Bu sınav yarışının okul dışı kaynaklara öğrenciyi yönlendirdiği şeklinde algı var.
– Sınavsız mahalli yerleştirme sistemini getirdik. Öğrencimiz adresine en yakın okula yerleştirilecek.
– Öğrencilerin 5 tercih hakkı olacak. Evlatlarımızı kendi tercihlerine alacağız, başvuru esnasında bir ekran önüne gelecek, bu ekrandan 5 tercih yapacak.
– Ortaokulla lise arasında bir bağı kurmuş oluyoruz. Bu yüzde 90’un üzerindeki öğrenciler için. Akademik çeşitlilik sağlanacak ve bu okulun başarı yüzdesini yükseltecek. Sınıfınızda bir başarılı öğrenci varsa, o arkasından birçok öğrenciyi de sürükleyecektir.

“İSTEYEN ÖĞRENCİLERİN GİREBİLECEĞİ BİR SINAV HAZIRLADIK”

–  11 bin 57 lisemiz var. 1 milyon 200 bine yakın, 8. sınıfta öğrencimiz var. Ülke genelinde belirlediğimiz farklı illerdeki sınırlı sayıdaki okulumuza, isteyen 8. sınıf öğrencilerin girebileceği bir sınav hazırladık. Bu liselerin ismini ve sayısı mayıs ayı gibi açıklayacağız.
– Bu sistem kaldırıldığında Hakkari’deki bir çocuk istediği liseye girebilecek mi? Bu sistemle onu getirmiş olduk.

– Esas gayemiz liselere sınavsız geçişi sağlayabilmektir. Bunun için bizim bütün liselerimizi fen lisesi, sosyal bilimler lisesi ve proje okullar ayarına çıkarmamız lazım. Diğer okulların kalitesini artırdığımız zaman sınavsız geçişi sağlayacağız.

“SINAVA GİRMEK ZORUNLU DEĞİL”

Yeni sistemin temel felsefesi sınava girmek isteğe bağlı. Velilerimiz çocuklarını bu sınava ister yönlendirir isterse de yönlendirmez. Bir liseye yerleşmek için bu sınava girmek zorunlu değildir. Mevcut TEOG’da mutlaka sınava girmek zorundaydınız. Sınav mecburiyeti ortadan kalktı.

8. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN İSTEĞE BAĞLI SINAV

– 11 bin 57 lisemiz var. 1 milyon 200 bine yakın, 8. sınıfta öğrencimiz var. Ülke genelinde belirlediğimiz farklı illerdeki sınırlı sayıdaki okulumuza, isteyen 8. sınıf öğrencilerin girebileceği bir sınav hazırladık. Bu liselerin ismini ve sayısı mayıs ayı gibi açıklayacağız.  Bu sistem kaldırıldığında Hakkari’deki bir çocuk istediği liseye girebilecek mi? Bu sistemle onu getirmiş olduk.

” SORULARI BİZ HAZIRLIYORUZ”

– Soruları biz hazırlıyoruz, sınava kendi okulunun bulunduğu ilde girecek.
– Haziran ayının ilk hafta sonunda bu sınav yapılacak. Tek sınav olacak. Sonuçlar haziran ayında açıklanacak. Sınav 60 sorudan oluşacak, 90 dakika olacak ve tek oturum olacak.
-6.7.8. sınıf müfredatından sorular hazırlanacak. Çoktan seçmeli olacak, sayısal ve sözel bölümleri olacak. Öğrenciler sınava girince 5 tercih yapabilecekler. Sınava giren ve girmeyen öğrencilerin yerleştirme sonucu aynı anda açıklanacak.
– Yeni sistemin temel felsefesi isteyenin sınava girmesi.

“YABANCI OKULLAR SINAV YAPABİLİR”

-Yabancı okullar isterlerse kendileri özel sınav yapabilirler.

– YÖK tarafından daha sade, daha basit sistemi kendi evlatlarımıza tanıtmak için bununla ilgili rehber öğretmenler görevlendirip tanıtım yapacağız.

Cam Filmi Yasağına Tepkiler Büyüyor

Araçlara cam filmi takılması serbest bırakılınca milyarlarca liralık bir sektör oluştu. 5 milyonu aşkın araca film takıldı. Araçlarda bulunan cam filmlerinin sökülmesi kararına duyulan tepki ise büyüyor.

 

5 milyonu aşkın araçta bulunan cam filmlerinin sökülmesi kararına duyulan tepki büyüyor. Tüketici derneklerine ulaşan şikayetler ve sektörle ilgili işletmelerin eleştiriler, tepkinin artarak süreceğini gösteriyor. Geçen yıl serbest bırakılmasının ardından takılan cam filmleri nedeniyle vatandaşın cebinden yaklaşık 5 milyar lira çıktı. Şimdi de sökülme işlemi için ikinci bir maliyetle ile karşı karşıya bırakılan vatandaşın tepkisi hükümete yöneliyor.

DEVLET BU HAKSIZLIĞI YAPAR MI?

Vatandaşların “Devlet bu kadar büyük bir haksızlığı yapar mı?” diye sorduğunu belirten Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Bu uygulama vatandaşın kafasında devletle ilgili türlü türlü ithamlara neden oluyor. ‘Maliye’ye para lazımdı da buradan mı çıkarılıyor?’ gibi soru cümleleri oluşuyor. Tüketici, ‘Ceza kesmek için mi bunu uyguluyorlar’ diyor. Güvenlikse boynumuz kıldan ince. Fakat aynı değerlerdeki camın iki farklı muameleye maruz kalması kafalarda soru işareti doğuruyor” diye konuştu.
FABRİKA ÇIKIŞLI ARAÇLARDA NEDEN YASAK DEĞİL?

Bu hatanın süratle düzeltilmesi gerektiğini ifade eden Aydın Ağaoğlu, “Yasak kapsamında ertesi gün ceza yazılmaya başlandı. Bu da hazırlık yapılması için gereken süre tanınmadığının göstergesidir. 5 milyon vatandaşın harcadığı 5 milyar liralık harcama çöpe gitti. Bununla da kalmadı ortalama 400 gramdan 2 bin 250 ton atığı da doğaya saldı. Bunlar bin yıl boyunca kaybolmayacak atıklar. Bunun geri dönüşümü için de herhangi bir tedbir alınmadı. Milli güvenliğimizi sadece cam filmiyle özdeşleştirmek mantıklı gelmiyor. R43 (Fabrika çıkışlı araçlardaki koyu tonlu film) camlarının tehdit unsuru olmadığı ama aynı değerde olan cam filmlerinin kusurlu olduğu adaletsizliğin çözülmesi gerekir” dedi.


MİLLETİN TEPKİSİNİ DEVLETE YÖNLENDİRME ÇABASI

Tüketiciler Birliği Başkanı Mahmut Şahin ise konuyla ilgili üç önemli noktaya dikkat çekti. En başta “Bu bir FETÖ” tezgahı mı sorusunun insanın aklına geldiğini belirten Şahin, diğer önemli şüphenin ise AK Partili gibi görünmesine rağmen hükümeti yıpratmak için çalışanların; milletin tepkisini devlete yönlendirme çabası noktasında yoğunlaştığını ifade etti.
AK PARTİ’Yİ YIPRATIYORLAR

Şahin, “Bu insanların kitlesel olarak tepkisini çeken bir uygulamadır. Maalesef AK Parti’nin içerisinde bulunup ama ona düşman, AK Parti’yi yıpratmak isteyen kişiler, fikirler ve kadrolar tarafından yapılıyor. Bu sadece cam film için geçerli değil; Karayollarında da böyle. Yani iki kilometrelik bir
yolun, 11 aydır yapılmamasının insanların kuyrukta beklemesini nasıl izah edebiliriz. Bunları yapanlar kesinlikle AK Parti’nin tepki toplamasını isteyenler. Suret-i haktan görünüp, partiye zarar vermek isteyenler var. Bu tür uygulamaların faturası siyaset kurumuna yani AK Parti’ye çıkar” dedi.

 

ÇOK FAZLA ŞİKAYET GELİYOR

Dernek merkezlerine yönelen yoğun bir şikayet trafiği olduğunu da vurgulayan Mahmut Şahin, şunları kaydetti: En çok da ‘Hukuken hakkımızı arayabilir miyiz?’, ‘Paramızı geri alabilir miyiz?’, ‘Dava açalım mı?’ diye soruyorlar. Bu karar değiştirilmeli. Çünkü zarara uğrayan vatandaş bu işi AK Parti’ye fatura edecek” uyarısında bulundu.
SOLAR CİHAZLARI BİZ ALALIM

Bununla ilgili tekrar çalışma yapıp revizyona gitmeyi önerdiklerini de ifade eden Serkan Bakırtaş, “Bunun için Fransa, Almanya, ABD ve Avrupa ülkelerindeki çalışmaları örnek gösterdik. ‘Dernek olarak birer tane solar cihazı alarak trafik ekiplerinin araçlarına bırakalım. Araçların incelenmesi esnasında yüzde 50’nin altında ise bunlar serbest bırakılsın. Üstünde ise gerekli tüm cezai yaptırımlara razıyız’ önerisinde bulunduk. Ancak bütün çabalarımıza rağmen İçişleri Bakanlığımız güvenliği gerekçe gösterdi” dedi.
BİNLERCE İŞLETME KAPANIR

Binlerce üyelerinin cam filmi serbestisiyle talepleri olduğuna dikkat çeken Serkan Bakırtaş, şunları kaydetti: “Bu konuda çok ciddi mağdur olan insanlar var. Özellikle bu ustaların tekrar istihdam edilmesiyle ilgili tekrar bir çalışma başlattık. Boya, göçük gibi alanlara yönlendirerek işsiz kalmalarını engellemeye çalışıyoruz. Aynı zamanda biz cam filmi mesleğini resmi gazetede yayınladık. Bu bir meslek oldu ama gelin görün ki yasaklandı. Bu da çok mağduriyetlere sebep odu. Umarım devletimiz bu konuyu tekrar değerlendirerek açık ve orta ton cam filmine izin verir. Bunu istiyoruz.”
MİLLİ SERVET YOK OLUYOR

Ani kararla şok olan işletmeler, ne yapacaklarını kara kara düşünüyor. Cam filmlerinin yasaklanması ile ilgili İçişleri Bakanlığı ile görüştüklerini söyleyen Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) Başkanı Serkan Bakırtaş, bu durumun vatandaşa, ekonomiye, KOBİ’lere tüm yönleriyle zararını anlattıklarını ifade etti. Ankara’ya yaptıkları ziyarette orta ve düşük tonlu cam filmlerinin serbest olmasını ve koyu tonlu cam filmlerinin yasak olmasının doğru olduğunu ifade ettiklerini anlatan Serkan Bakırtaş, “Milli güvenlik sebebiyle bunun doğru olduğunu söyledik. Burada çok ciddi bir mağduriyet var. Bu konunun gerekli bakanlıklarla tekrar değerlendirilmesi gerektiğini rica ettik” dedi. Bakırtaş, renkli camların yurt dışından geldiğini de belirtti.
YABANCI-İTHALATÇI KAZANIR

Bakırtaş, sözlerine şöyle devam etti: “Bu camlar serbest. R43 dediğimiz cam türleri serbest bırakıldı. Bu camlar koyu simsiyah cam. Bunlar ulusal güvenliği tehdit etmiyor mu? Dolayısıyla bu sistem üzerinden yine Avrupa ve yabancılar kazanacak. Renkli camları üretenler kazanacak. Bunların hiçbiri Türkiye’de üretim yapmıyor. T İnsanlar dolayısıyla onlara yönelecek. Olan yine 5 milyon tüketiciye ve KOBİ’lerimize olacak. Türkiye’de bu cam filmlerini üretmeye kalkan müteşebbislerimiz vardı. Yasak gelince asıl onlar mağdur oldu.”

Sporculardan Başkan Özdemir’e Ziyaret

Adıyaman Gölbaşı Eskrim Ailesi, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i ziyaret etti

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Gölbaşı eskrim sporcularına yaptığı konuşmada, “böyle bir spor dalında Güneydoğu’nun Gölbaşı gibi bir ilçesinde şehirciliğiyle, konumuyla örnek bir ilçede huzuruyla Türkiye’de örnek bir ilçede sizlerin de örnek bir sporcu olarak Gölbaşı’nın adını duyurmanızdan dolayı gururluyuz, ben hepinize teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.”dedi.
Başkan Özdemir, konuşmasının devamında bu spor dalında başarılarının daha artmasını dileyerek daha ileri seviyelerde ilimizi ve ilçemizi temsil edeceklerine güvencinin tam olduğunu ifade ederek antrenörlerine ve ailelerine desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.
Federasyon Başkan vekili Ahmet Hakan Hayber ise konuşmasında, kendilerine her zaman destek veren Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’e teşekkürlerini sunarak eskirimde kazanılan başarıları anlattı.
Program konuşmalarının ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Gölbaşı’nda Güvenlik Korucusu Alınacak

Gölbaşı ilçesinde 18 güvenlik korucusunun alınacağı bildirildi.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, güvenlik korucularının sayısının çeşitli sebeplerle azalması nedeniyle sistemin takviye edilmesi amacıyla ilçeye bağlı Balkar Beldesi, Karaburun, Karabahşili, Yeşilova, Aktoprak, Hacılar ve Çataltepe Köylerine 18 güvenlik korucusu alınacağı bildirildi.

Güvenlik korucusu olarak görev almak isteyen adayların en geç 8 Kasım 2017 tarihine kadar şahsen Gölbaşı ilçe Jandarma Komutanlığı’na müracaatta bulunması gerektiği belirten açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

“Mülakat Gölbaşı Kaymakamlığı’nın belirleyeceği gün ve saatte Gölbaşı Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılacaktır. Mülakatta adaylar, komisyon tarafından değerlendirme kriterleri de esas alınarak 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Fiziki yeterlilik testi ve mülakat puanı ortalaması adayların genel sıralamasını oluşturacak. Komisyon tarafından yapılacak değerlendirme sonucu görevlendirme işlemleri başlatılacaktır. Tüm kriterlerin değerlendirilmesi sonucu eşitlik durumunda eğitim, yaş, vücut kitle indeksi kriterlerine bakılacak, eşitliğin bozulmaması durumunda göreve alım işlemi kura ile belirlenecektir. Sonuçlar Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı ilçe Jandarma Komutanlığı ilan panosunda açıklanacaktır.”

GÜVENLİK KORUCUSU TEMİNİ BAŞVURU KILAVUZU – 2017 İÇİN TIKLAYINIZ

Küçük Savaşçı’nın Büyük Azmi

14 yaşında yakalandığı kemik kanseri hastalığını kitap okuyarak yenen Beyza Gültekin, sosyal medya üzerinde başlattığı kitap toplama kampanyası ile eğitim aldığı Gölbaşı Anadolu Lisesi bünyesinde hayalini kurduğu kütüphaneye kavuştu.

 

Beyza Gültekin tarafından oluşturulan ve “Küçük Savaşçı” adının verildiği kütüphanenin açılışına Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler ile Küçük Savaşçı Beyza’nın ailesi katıldı.
Gölbaşı Anadolu Lisesine gelişinde Vali Nurullah Naci Kalkancı’ya “Küçük Savaşçı” Beyza Gültekin tarafından çiçek takdim edildi.
Kanser hastalığını büyük bir mücadele ve azimle kazanan Beyza Gültekin’in Küçük Savaşçı Kütüphanesi için internet üzerinde başlattığı kitap toplama kampanyası kapsamında Türkiye’nin birçok kenti,  yurtdışı, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve her kesimi kampanyaya destek verilmesiyle okula kitap yağdı. Toplanan 3.500 adet kitap, okul binası içinde oluşturulan “Küçük Savaşçı Kütüphanesi”ndekiraflarda yerini aldı.
Kütüphanenin açılış töreninde konuşan Beyza Gültekin, 14 yaşında yakalandığı kemik kanseri hastalığınıkitap okuyarak ve hayata gülümseyerek yendiğini belirterek, “Şu anda 16 yaşındayım. Bu hastalıkla 14 yaşında tanıştım. Belirli tetkikler sonucu kanser olduğumu öğrendim ve bu benim için bir yıkım olmuştu. Buna rağmen güçlü olmam gerektiğini düşündüm. Küçük Savaşçı ismi yaşım o zaman küçük olduğu için kendimi bu şekilde adlandırdım. Çünkü büyük bir savaşa giriyordum. Ondan dolayı bu ismi kendime verdim. Bu hastalığı yenmemde iki şey çok etkili oldu. Birincisi yastığımın başucunda duran kitaplarım, bir diğeri ise hayata gülümsemem oldu. Kanseri gülüşlerimle yendim. Kitap okumayı çok seven bir öğrenciyim. Hastalığı yendikten sonra aklımda oluşturduğum kütüphaneyi kurmak için internet ve sosyal medya üzerinde kitap toplama kampanyası başlattım. Kitap toplama kampanyası çerçevesinde Türkiye’nin dört bir yanında ve yurt dışında kitaplar geldi. Ve okuduğum lise olan Gölbaşı Anadolu Lisesi bünyesinde “Küçük Savaşçı Kütüphanesini” kurduk. Bu kütüphanenin kurulması noktasında bana maddi ve manevi destek veren, katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.
Azim ve mücadelesinden dolayı Beyza Gültekin’i tebrik eden Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı “İslamiyet’in temeli oku diye başlamaktadır. Okumak, insanın dilini, dimağını, konuşmasını, kültürünü, karakterini ve yaşam biçimini belirleyen en önemli faktördür. Bizim çocukluğumuzda ve gençliğimizde sosyal medya ve internet yoktu. Bu tür şeyler bizleri kitap okumaktan kopardı. Bizim toplumumuzun en önemli eksikliklerinden biri kitap okumamaktır. Kitap okumak hafızayı kuvvetlendirir. Bilgiyi göz ve beyin marifetiyle görerek depolamayı sağlayan en önemli faktör kitap okumaktan geçmektedir. Büyük bir mücadele azmiyle ve bedeninden büyük bir yürekle böyle bir kampanya başlatan Beyza kızımıza çok teşekkür ediyorum. O kitap aşkı ve bilgi azmi hakikaten insana yaşama azmi veriyor. Beyza kızımızın başlattığı kitap kampanyası kolilere, kolilerde kütüphaneye dönüşmüş. Beyza kızımıza çok teşekkür ediyorum. Allah bahtını açık etsin. Beyza kızımızın bu azim ve hızla Gölbaşı ilçemize bile büyük bir kütüphane kazandıracağına inanıyorum. Bu kütüphanenin oluşturulması noktasında Beyza’ya maddi ve manevi katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.
Konuşmaların ardından Gölbaşı Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından müzik ziyafeti sunuldu.
Ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı ve protokol üyeleri tarafından “Küçük Savaşçı Kütüphanesi”nin açılış kurdelesi kesildi. Davetliler tarafından kütüphane gezilerek raflarda yer alan kitaplar incelendi.

 

Tefecilere Operasyon

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tefecilere yönelik eş zamanlı olarak 8 ev ve işyerine operasyon düzenlendi. Ev ve işyerlerinde yapılan aramada çok sayıda çek, senet, tapu, tabanca ve tefe dokümanı ele konuldu. 9 şüpheli hakkında soruşturma sürdürülüyor.