Gölbaşı Kamu-Sen’den Afrin Operasyonuna destek

Gölbaşı Kamu-Sen İlçe Temsilciliği Afrin’de gerçekleşen “Zeytin Dalı Harekatı’na” destek için basın açıklaması yaptı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında yapılan basın açıklamasında şehitler için Kur-an’ı Kerim okunarak dualar edildi. Basın açıklamasını okuyan Gölbaşı Kamu sen İlçe Temsilcisi Mahmut Yetişken : ”Ne zaman Afrin’e Askeri sevkiyat yapılsa Gölbaşı Halkı büyük bir coşkuyla ve sevgiyle Mehmetçiklerimizi karşılıyor ve uğurluyor bu takdire şayan davranışınızdan dolayı sizleri Türkiye Kamu Sen ailesi adına tebrik ediyorum.

Haçlı Seferleri yeni bir tarzla ve sinsi yöntemlerle etrafımızı kuşatarak bütün imkânları ve Taşeron örgütleriyle üzerimize gelmektedir. Türkiye Cumhuriyeti batının ve şer güçlerin oyunlarını bozmak için önce El Bab bölgesine şimdi ise Afrin bölgesine girerek hem İslam dünyasının hem de ülkemizin güvenliğini sağlamak üzere bir mücadele vermektedir. Bu gün burada toplanmamızın amacı Türk ordusuna destek vermek ve Şehitlerimize dua etmektir.

Biz Türkiye Kamu-Sen olarak 400 bin üyemizle, duamızla, varlığımızla, ruhumuzla ve bütün benliğimizle askerimizin yanındayız dedi”

Yapılan basın açıklamasına Kamu – Sen üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Toplanan grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

Gölbaşı Esnaf Kooperatifinden ” Yemek Parası” açıklaması

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Orhan Karakuş bazı basın yayın organlarında yer alan “kooperatif seçimindeki yemek ücretini kaybeden başkan ödedi.” başlıklı haber ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Karakuş, yaptığı açıklamada :Bugün bazı haber kaynaklarında yer alan “kooperatif seçimindeki yemek ücretini kaybeden başkan ödedi.” başlıklı haber ile ilgili kamuoyuna açıklama yapma gerekliliği doğduğu düşüncesindeyiz. Bu konunun basın üzerinden kamuoyuna açıklanması da başlı başına bir skandaldır ve yönetim kurulumuzu itibarsızlaştırma çalışmasıdır, dedi.

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Yönetim Kurulu olarak hiçbir kurum ve kişiye karşı önyargılarının ve art niyetlerinin olmadığını belirten Karakuş, öncelikle şunu belirtelim ki, bizler yönetim kurulu olarak öncelikle sorumlusu olduğumuz kooperatifimizin ve üyelerinin çıkarlarını korumakla görevliyiz. Esnaflarımızın bizlere yüklemiş oldukları görev ve sorumluluğun bilinciyle hareket ediyoruz, etmekte zorundayız. Sözü edilen 27.01.2018 tarihli kongremizde delege ve misafirlerimize verilen yemekle ilgili, yemek faturasının bedelini ödememek gibi keyfi uygulama içerisinde olmadığımızı belirtmek isteriz. Yapılan açıklamada, yemek menüsü olarak et sote, tereyağlı bulgur pilavı, çorba, cacık, salata, içecekler ve tatlı olarak sunum yapıldığı belirtilmektedir.  Yemek menüsü söyledikleri gibi değil, sadece bulgur pilavı, et sote ve küçük su olarak servis edilmiştir. Yönetim kurulumuza sunulan yemek bedeli faturasının (22.640 TL), hesaplamalarımıza ve aynı işi yapan esnafların görüşlerine göre gerçek değerinin üzerinde olduğu, verilen yemeğin piyasa değerinin, verilen rakamın üçte biri civarında olduğu konusunda kanaat oluşmuştur.  İlgili kişileri bu fatura bedelinin yüksek olduğu ve normal piyasa değerlerinde bir ücretlendirme yapılması gerektiği,  ancak belirtilen ortalama bedelin ödenebileceği bildirilmiştir ifadelerini kullanan Karakuş şunları kaydetti:

Diğer taraftan kooperatifimiz resmi bir kuruluştur ve söz ile iş yapmaz ve belgelerle yapar. Çünkü bu yasal bir zorunluluktur. Eğer bizden önceki yönetim kurulu üyeleri keyfi uygulamalarda bulunmuşlarsa bu onları bağlar. Ayrıca sözü edilen fatura ödenmiyor gibi bir durum varsa, bu işin hukuki yolları vardır.  İlgili kurumlara gerekli müracaatları yaparsınız.  Yetkili kurumların bilirkişilerinin kanaatleri doğrultusunda sözü edilen yemeğin değeri belirlenir ve bizler de ödemesini gerçekleştiririz.

Karakuş açıklamasında şunları söyledi: Sayın İlhami Uluğ  “Eğer bu yönetimi desteklemiş olsaydım bu fatura karşılığını bana kat kat fazlasıyla öderlerdi” diyor. İnsanın aklına ister istemez,” demek ki daha önceki yönetim kurulunu bir önceki seçimlerde desteklediğiniz için önlerine koyduğun her faturayı bugüne kadar kat kat fazlasıyla ödemişler” gibi bir fikir geliyor.

Öte yandan bir kişinin vergi rekortmeni olması kooperatifimizin çıkarlarını korumamamıza ve diğer üyelerden veya esnaflardan farklı bir ayrıcalığa sahip olacağı anlamına gelmez.

Sonuç olarak bizler bugün olduğu gibi bundan sonra da, kişilerin, kurumların menfaatlerini değil, kooperatifimizin, üyelerimizin ve esnaflarımızın çıkarlarını korumaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz, dedi.

Afrin Harekatına köylülerden bayraklı destek

Gölbaşı ilçesine bağlı Gedikli Köylüleri Afrin’de ‘Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere moral desteği için köyün hakim noktasına Türk Bayrağı dikti.

Gölbaşı ilçesinde vatandaşlar, Afrin’de ‘Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere moral desteği için köyün hakim noktasına Türk Bayrağı dikti.

Gedikli Köyünde korucu olarak çalışan Mehmet Sümer, köylüler adına yaptığı konuşmada, Gedikli Köyü olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatına destek olmak amacıyla köyün en yüksek tepesine ay yıldızlı bayrağımızı dikerek dalgalanmasını sağladıklarını söyledi.

Sümer, konuşmasında şunları kaydetti:

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yönelik büyük başarı elde etmiştir. Bu manada birliğimizin, dirliğimizin ve beraberliğimizin simgesi olan yüce Türk Bayrağımızı köyümüzün en tepesinde dalgalandırarak manevi anlamda destek verme hususunda böyle bir karar aldık. Şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diler, ailelerine sabırlar dileriz. Gazilerimize Allah’tan acil şifalar dileriz. Kazanız mübarek olsun.”

Gölbaşı Esnaf Odası Latif Kocaman’la Devam Dedi

Gölbaşı ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı Genel Kurulu ve başkanlık seçimi yapıldı.

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası yaptığı genel kurul sonucunda mevcut Başkan Latif Kocaman ile yola devam dedi.

928 kayıtlı üyenin olduğu Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası  seçiminde 703  esnaf odası üyesi oy kullandı.

Olağan kongrede Şaban Kuzpınarı, Fikret Gediklioğlu, Mustafa Girişit  ve  Nedim Sevim’in listeleri yarıştı.

Yapılan seçimde üyelerden 249’unun oyunu alan Latif Kocaman 2. kez Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına yeniden seçilen Latif Kocaman, “Tüm üyelerimize teşekkür ediyorum, her zaman esnafımızın yanındayız” dedi.

Gölbaşı Eğitimde İl Merkezini Solladı

ürkiye genelinde, seçilmiş 30 pilot ilde, ilk defa 27 – 28 Aralık 2017 tarihlerinde yapılan “5. Sınıflar İzleme-Değerlendirme Sınavı’nda İl merkezini geri bıraktı.

Gölbaşı İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Türkiye genelinde, seçilmiş 30 pilot ilde, ilk defa 27 – 28 Aralık 2017 tarihlerinde yapılan “5. Sınıflar İzleme-Değerlendirme Sınavı” hakkında açıklamalarda

Özdemir yaptığı açıklamada şunları söyledi:”5. Sınıflar İzleme-Değerlendirme Sınavı, yeni bir sınavdır. Bakanlığımız ilkokullardan ortaokullara yeni gelen 5. sınıf öğrencilerinin seviyelerini belirlemek, motivasyonlarını güçlendirmek ve Türkiye genelinde bir karne çıkarmak amacıyla böyle bir sınav yapmayı planlamıştır. Bu sınavı, ilimizin de dahil olduğu, seçilen 30 pilot ilde, 27 ve 28 Aralık 2017 tarihlerinde uyguladı. İzleme ve Değerlendirme sınavı Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerini kapsamaktaydı.Geçen hafta açıklanan sonuçlara göre ilçemiz Gölbaşı, “5. Sınıflar İzleme-Değerlendirme Sınavı”nda bütün derslerden Türkiye ortalamasının üstünde bir başarı yakalamıştır. Bu başarıda emek veren saygıdeğer öğretmen, idareci, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyor ve onları yürekten kutluyorum. 2. kanaat döneminde de ikincisi yapılacak olan bu sınavda, başarımızın daha da artacağına inanıyorum”dedi.

Özdemir, açıklamasının sonunda, İlçemizdeki başarıların ardında yatan temel sebep, yöneticilerimizin bizlere verdikleri yakın destek ve gösterdikleri duyarlılık; eğitim camiamızın topyekûn bir seferberlikle idareci-öğretmen-veli işbirliğini sağlamış olması; okullarımızdaki kurumsal kimliğin oturması ve Gölbaşı halkının eğitime verdiği önemden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden tüm paydaşlarımıza şükranlarımı arz eder, bizlere verdikleri desteği sürdürmelerini istirham ederim, dedi.

Gölbaşı Halk Kütüphanesi Yenilendi

Gölbaşı İlçesinde Halk kütüphanesi, Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından yaptırılan tadilatlar tamamlandı.

Kütüphane tadilatı giriş kısmı kapalı hale getirilerek engelli girişine uygun hale getirildi. Diğer taraftan bina tavan aydınlatma sistemi ve bahçe aydınlatma sistemi yenilendi.

Fiziki yenileme ve tadilatlarla beraber önceden haftanın beş günü açık olan Gölbaşı İlçe Halk Kütüphanesi 7gün ziyaretçilere kapısı açık olarak hizmet vereceği öğrenildi.

33 bin adet kitap, 160 adet süreli yayın, ziyaretçilerin internete girme amaçlı 11 adet bilgisayar ve 3 adet satranç masasıyla ziyaretçilerine hizmet vereceği belirtildi.

Adıyaman Gölbaşı İlçe Kaymakamı Can Aksoy, İlçenin daha güzel ve hizmet noktasında daha iyi yerlere gelmesi için çalıştıklarını ifade ederek, gençleri kütüphaneye beklediklerini vurguladı.

Gölbaşı’nda Otomobil Devrildi: 5 Yaralı

Gölbaşı ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkarak şarampole devrilen otomobildeki 5 kişi yaralandı.

Kaza, Gölbaşı’nın Belören Beldesi yakınlarında meydana geldi.
Ali Akkoyun yönetimindeki  02 EC 094 plakalı otomobil, kontrolden çıktı ve takla atarak şarampole yuvarlandı. Kazada; sürücü Ali Akkoyun ile yanında bulunan Ayşe Fatma Yıldız, Hatice Korkmaz, Ayşe Fatma Akkoyun ve Mehmet Fındık yaralandı. Yaralılar, kazayı görenlerin çağırdığı sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla Gölbaşı Devlet Hastanesine götürüldü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan yaralılardan durumu ağır olan Ayşe Fatma Yıldız ve Ayşe Fatma Akkoyun; Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.
Kazayla ilgili soruşturma sürdürüyor.

 

Gölbaşı’nda Dolandırıcı Operasyonu

Gölbaşı’nda yapılan dolandırıcı operasyonunda 3 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kendisini öğretmen ve hademe olarak tanıtan M.Ö, B.Ö ve Y.Ö isimli kişileri takibe aldı. Takibe alınan kişilerin Gölbaşı, Besni, Kahta, Pazarcık, Adıyaman, Malatya ve Aydın ilinde toplamda 13 suça karıştıkları, bu olaylarda 3 bin 350 lira para dolandırdıkları, toplamda 10 bin lira değerinde çeşitli markalarda 10 adet cep telefonu ile 3 bin lira değerinde iki adet dizüstü bilgisayar aldıkları tespit edilmiş. Şüpheli şahısların sürekli adres değiştirmesi nedeniyle 2 ay takip edilen şahıslar Adıyaman merkezde yapılan operasyonla yakalanarak Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekiplerince yapılan operasyonda şahıslarla birlikte 2 adet dizüstü bilgisayar ve çeşitli markalarda 10 adet cep telefonu birlikte yakalandı. Asayiş sorgusunda suçunu itiraf eden M.Ö’nün 41 adet suç kaydının olduğu ve bu suçlardan 10 tanesinin arandığını ve hakkında 9 ay 6 ay kesinlenmiş hapis cezası ve 1660 TL para cezasının olduğu tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından M.Ö tutuklanarak cezaevine gönderilirken Y.Ö ve B.Ö şahıslar serbest bırakıldı.

Gölbaşı Gölü’nde Erkek Cesedi Bulundu

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesindeki, Gölbaşı Gölü’nde erkek cesedi bulundu

Alınan bilgilere göre, gölde ceset, kıyıda ise kıyafetler olduğunu fark eden bir vatandaş, polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipler,  Gölbaşı Belediyesi itfaiye ekiplerinin yardımıyla su yüzeyindeki cesedi kenara götürdü.

Kıyıda bulunan kıyafetlerde Metin Çınarlı (50) adına düzenlenmiş kimlik çıktı.

Ceset, otopsi için Malatya  Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı