Gölbaşı’nda Fizik Tedavi Ünitesi Açıldı

Açılışa Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz, Başhekim Selim Kuşağlı, İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Uçan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, İlçe Müftüsü Selami Sayın, İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Ağcakoyunlu, Balkar Belediye Başkanı  Orhan Orhan, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Yaşar Gül ve daire amirleri katıldı.

Açılışta konuşan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Fatma Eren, hastane ortamından memnuniyetini dile getirerek, fizik tedavi için gerekli her türlü donanıma sahip olduklarını, şu an ayakta tedavi olarak 24 hastaya hizmet verdiklerini ayrıca en az 10 kişilikte yatan hasta servislerinin olduğunu söyledi.

İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz, ise şunları söyledi:

”Bakanlığımızın politikası sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması, kalitenin artırılırken niteliğiyle birlikte yaygınlaştırılması ve aynı zamanda yaygınlaştırılan bu sağlık hizmetinin sürdürülebilir şekilde devam etmesidir. Bu sebeple hem merkezde  hem de tüm ilçelerimizde hem yeni branşta hekimler kazandırılıyor, hem yeni sağlık tesisleri hizmet vermeye başlıyor. Bu yeni sağlık tesislerinde yeni teçhizat ve yeni donanım sağlanarak vatandaşların başka bir merkeze gitmesi engellenerek kendi bulunduğu yerde tedavi edilmesi sağlanıyor”

Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy ise “Tüm hekim arkadaşlarımın ve sağlık personelimle beraber mutlu olduğu bir ilçede olmanın mutluluğunu yaşıyoruz, herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Köy Okulunda “Elma Şekeri Şenliği”

Öğrenciler ve öğretmenler okulda düzenlenen etkinlikte elma şekerleri hazırladı. Daha sonra yapılan şekerler öğrencilere dağıtıldı.

Okul müdürü Abdullah Göksu,“Bu tür sosyal etkinliklerimizin devamı gelecektir. Başta anasınıfı öğretmenimiz Neslihan Ercan’a ve emeği geçen tüm öğretmenlerine teşekkür ederim.” dedi.

Aranan Şahıslar Gölbaşı’nda Yakalandı

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekiplerinin aranan şahıslara yönelik yaptıkları operasyonda hakkında ‘Darp ve zorla parasını alma’ suçundan kesinleşmiş 5 yıl hapis cezası bulunan İ.D, K,K. ve F.T. yakalandı.

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevine gönderildi.

Şehitler için Anma Programı

Gölbaşı ilçesinde Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve tüm şehitler için anma programı düzenlendi .

Gölbaşı Ülkü Ocakları tarafından Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve tüm şehitler için düzenlenen anma programına, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Karba, MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yıldırım, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mustafa Çırakoğlu, MHP Kadın Kolları Başkanı Esma Uçar, Adıyaman Ülkü Ocakları Başkanı Taha Şahin, Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı  Metin Çırakoğlu, Gölbaşı Türk-Eğitim Sen Temsilcisi Mahmut Yetişken ve partililer katıldı.

Şehitler için düzenlenen anma programı Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Metin Çırakoğlu’nun yaptığı açılış konuşması ile başladı, ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu.

Daha sonra Alperen Bozkurt tarafından Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anlatan bir konuşma yapıldı.

Şehitleri anlatan şiirlerin okunmasının ardından Erdal Kaya tarafından söylenen türkülerle program bitirildi.

 

Afrin Operasyonuna Zeytin Fidanlı Destek

Gölbaşı ilçesinde, Çatalağaç Ortaokulu öğrencileri, Zeytin Dalı Harekatı’na atfen 1000 adet zeytin fidanı dikti.

Zeytin fidanı dikim programına Milli Eğitim Şube Müdürleri Müslüm Ayaz ve Ali Durmaz ile Çatalağaç Köyü Muhtarı Nevzat Er, Çatalağaç Ortaokulu idareci, öğretmenleri, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Çatalağaç Köyü Muhtarlığı ve Çatalağaç Ortaokulu işbirliğiyle, ordunun Afrin’e düzenlemiş olduğu Zeytin Dalı harekatına atfen Çatalağaç Köyü’ne bağlı Durak Mezrası’nda 1000 adet zeytin fidanı dikimi yapıldı .

 

4 Katlı Evin Bacasında Yangın

Gölbaşı ilçesinde 4 katlı bir evin bacasında çıkan yangınında maddi hasar oluştu. ,

İddiaya göre, Fatih Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde Ahmet Kırmızelma’ya dört katlı evin baca kısmında yangın çıktı. Yangın, Gölbaşı Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

Yangında, maddi hasar meydana geldi.

Çocuk İstismarına Tepki Gösterdiler

Gölbaşı CHP İlçe Başkanlığı yaptığı basın açıklamasıyla çocuk istismarına tepki gösterdi.

Öğleden sonra CHP binası önünde yapılan basın açıklamasını okuyan CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler, Çocukluk; hepimizin bir dönem olarak yaşadığı ve sadece doğum ile yetişkinlik arasındaki bir dönem olmasının ötesinde bir anlama sahiptir. Çocukluk dönemindeki yaşantılar bireyin ileriki yaşlardaki yaşantısını büyük ölçüde etkilemektedir. Çocuk istismarı ve her türlü cinsel istismar, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren sosyal bir hastalıktır, dedi.

Köseler, açıklamasına şöyle devam etti:

Türkiye’de her 3 kız çocuktan 1’i, her 5 erkek çocuktan 1’i tacize uğramaktadır. İstismarcıların %80’i çocuğun tanıdığı birisidir. Bu vakaların yalnızca %15’i adli mercilere ulaşmaktadır. Son 10 yılda istismar %125 artmıştır. Bunlar kayıtlara geçen vakalar, peki ya bilinmeyenler? Aile içinde gizli saklı kalanlar?Babası, amcası, dedesi, dayısı, abisi, kuzeni tarafından istismar edilen, susturulan ya da korkudan susmak zorunda kalan çocuklar? Ömürlerinin sonuna kadar bu travmayla yaşamak zorunda kalanlar? İnsanlardan korkma, güvensizlik, hayal kırıklığı, içe dönüklük ve ağır depresyon, belki de sonunda intihar vakaları diyen Köseler  konuşmasına şöyle devam etti:.Değerli arkadaşlar; Hep birlikte çığlık atarsak yasaları değiştirtme şansımız artar.Benim çocuğum senin çocuğun yok, hepsi bizim çocuklarımız ve onların çıkaramadığı sesi çıkarmak zorundayız. Çocuğun için susma! Konuşmak için kurban olmayı bekleme. Unutmayın ki örgütlü bir toplumun önünde hiçbir duvar sağlam kalamaz. Unutulmamalıdır ki istismar sadece cinsel istismar değildir.

 

Bir çocuğa şiddet uygulamak da istismardır.

-Bir çocuğu haklarından mahrum etmek eğitimden alıkoymak istismardır

-Bir çocuğu çalıştırmak, ekonomik çıkar elde etmek istismardır.

-Çocuk yaşta evlendirmek istismardır. Türkiye de çocuk istismarı son 5 yılda %400 oranında artmıştır. Bunun en önemli sebepleri.

– Giderek yoksullaştırılan halk

– Cinsiyet eşitsizlikleri

– Kız çocuklarının okula gönderilmemesi

-Devletin çocukları koruyan yasa ve kurumlarının olmaması, var olanların yetersiz, işlevsiz ve niteliksiz olması.

– Toplumda çocuğa yeterince değer verilmemesi

– 3 yetmez 5 çocuk doğurun, bu ülkenin işçiye ihtiyacı var zihniyeti.

– 4+4+4 sistemi ile kamusal eğitimin yerine pazar ihtiyaçlarına göre dizayn edilen ve paralı hale getirilerek yoksul çocukların eğitim haklarının ellerinden alınması.- devletin çocuk ve aile politikaları.- istismar eden kişilere cezaların giderek düşürülmesi- istismara uğrayan çocuğa yardım edecek yeterli sağlık hizmetinin bulunmaması

Sevgili arkadaşlar;

Yasalar caydırıcı değil, eğer olsaydı bu vakalar artacağına azalırdı. Ülkemizde maalesef durum korkunç, eğitimle bu durumdan kurtulmak mümkün değildir, çünkü bu sapkınlık her kesimden insanda mevcuttur, dolayısıyla toplumun ahlak yapısı çökmüştür. Bazı onursuz kişiler “babanın öz kızına şehvet duyması haram değildir” diye yayınladıkları fetvaları, bir kereden bir şey olmaz diyen zihniyeti var oldukça çocuklar istismara uğramaya devam edecektir.

Bize düşen görev bir çocuğun çıkaramadığı ses olmaktır. Yetkililer buna sadece ‘’çocuk istismarı’’ diyerek bu iğrençliği basitleştirmeye çalışıyor. Bu ‘’ istismar falan değildir. Bu düpedüz insanlık dışı kasıtlı bir vahşettir .’’Çocukları korumak iktidar ve ikbalinizi korumaktan daha mühimdir.

 bize göre ikbal çocuklarımızdır. Nasıl bakacaksınız gelecekte çocukların yüzüne? Nasıl vereceksiniz bunca rezilliğin hesabını?

 

Başkanlık İçin Adaylar Belli Olmaya Başladı.

11 Şubat 2018 tarihinde yapılması beklenen Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Gölbaşı Başkanlığı için adaylar kıyasıya rekabet ile seçim çalışmalarına başladı.  Esnaf Odası Başkanlığı için  Nedim Sevim ve Şaban Kuzpınarı sosyal medya hesapları üzerinden adaylıklarını açıklarken , seçim çalışmalarını facebook hesapları üzerinden kamuoyu ile paylaşıyorlar.

Esnaf Odası Başkan Adayı Şaban Kuzpınarı  sosyal medya hesabından “Gölbaşı esnafının sesi olmak,
Esnafımızın sorunlarını tüm ortamlara taşıyarak çözüm üretmek,  İlçemizdeki esnaf dayanışmasını en üst düzeye çıkarmak, Küçük esnafı; korumak, kollamak ve yaşatmak, Birlik, beraberlik, kardeşlik ve barışı “ Ahilik geleneğinden aldığımız terbiye ile pekiştirerek sürdürmek”, Ülkemizin ve ilçemizin temel taşı olan esnafımızı yüceltmek, kalkındırmak ve haklarını korumak için adayım ” dedi.

 

Gölbaşı Esnaf Odası Başkan Adayı Nedim Sevim İse  Bir Tanıtım Film Hazırlatarak , Esnaf Seçmenlerden oy istedi.

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Gölbaşı Başkanlığı Seçimi İçin ayrıca mevcut başkan Latif KOCAMAN , yıllardır Esnaf Odasıda yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Fikret GEDİKLİOĞLU ve Eski başkanlarda Mustafa GİRİŞİT adaylar arasında yer alıyor.

 

Piyasa Değeri 400 BİN TL Uyuşturucu Yakalandı.

Bir ihbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gölbaşı ilçesi girişinde oluşturulan kontrol noktasında plakası açıklanmayan otobüsü durdurdu.

Otobüste yapılan aramada piyasa değeri 400 bin TL olan 10 kilo 520 gram 3 paket halinde bonzai ele geçirildi.

Uyuşturucu muhafaza altına alınırken, M.Ç. ve S.K., gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Şüphelilerin sahte kimlik kullandığı ve şüphelilerden M.Ç’nin, 17 ayrı suçtan arandığı ve 35 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlenirken, S.K’nin ise 4 ayrı suçtan arama kaydı olduğu öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü binasında yapılan operasyonu değerlendiren Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, “Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün görevlileri Adıyaman ilindeki uyuşturucu satıcılarına karşı mücadelesi aralıksız devam etmektedir. Bu çerçevede ekiplerimizin almış olduğu istihbarat bilgileri değerlendirmek neticesinde İstanbul ilinden ilimize getirileceği öğrenilen büyük miktarda bonzai uyuşturucu maddesinin bilgisi elde edildi. Bunun üzerine görevlilerimiz Gölbaşı ilçemizde bir otobüste yapmış oldukları aramada 2 tane sahte kimlik düzenlenmiş şahsın bagajlarında toplam ağırlığı 10 kilo 520 gram gelen bonzai uyuşturucu maddesi ele geçirmişlerdir.” dedi.

Şüphelilerin sahte kimlikle ve aranması olduğunu da belirten Emniyet Müdürü Alper, şöyle devam etti:

“Yapılan çalışmalarda sahte kimlikle yakalanan şahıslardan bir tanesinin 17 ayrı suçtan toplam 34 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu, yine bir diğerinin de 7 ayrı suçtan aranmasının olduğu görevlilerimiz tarafından tespit edilmiştir. Yakalanan 10 kilo 500 gram bonzainin piyasa değeri yaklaşık 400 bin TL civarında. Bir gramının bile ne kadar zehirli olduğunu düşünürsek 10 kilo 500 gram bonzainin Adıyaman ilimizde en az 10 bin kişiden fazla zarar vereceği uyuşturucuyu gençler arasında yaygınlaştırma çalışması yapacağı düşünüldüğünden bu yakalamayı biz çok önemsiyoruz. Yine eroinin ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bonzai sentetik olduğundan dolayı eroinden 100 kat daha tehlikeli uyuşturucudur. 1 gramı bile insanı anında öldürebilecek düzeyde uyuşturucu maddedir. Adıyaman’da daha önceden böyle büyük miktarda bonzai yakalaması olmadı. Hatta çevre illerde baktığımızda bonzai anlamında yüklü miktarda bu şekilde bir yakalama olmamıştı. Bu anlamda bataklığın kurutulmasına yönelik bir çalışma olduğunu değerlendirebiliriz. Bizler geçtiğimiz yıl içerisinde 1 gram, 2 gram, 3 gram kullanıcılardan aldığımız bonzai, bu defa dağıtılmadan kaynağında ele geçirdik. Tabi bunun İstanbul ayağından da kimlerden satışı yapılıyor, bu da ifade aşamasında mutlak belli olacaktır. Adıyaman ilimize uyuşturucunun girmesine müsaade etmemeye çalışıyoruz, çalışacağız. Biz uyuşturucu satıcılarının bellerini kırdık. Kırmaya devam edeceğiz. Yeri gelirse kafalarını kıracağız.”

– BİZ UYUŞTURUCU SATICILARININ BELLERİNİ KIRIYORUZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Okul etrafında uyuşturucu satıcıları görürseniz ayaklarını kırın, suçu bana atın’ sözlerini hatırlatan Alper, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizler Adıyaman Emniyet Müdürlüğü olarak İçişleri Bakanımızın bize verdiği talimat doğrultusunda kendisinin emri yanlış anlaşılmış olabilir, Türkiye genelinde ama biz sayın bakanımızın ne demek istediğini çok iyi biliyoruz. Çok iyi anladık. Sayın bakanımız, bacaklarını kırın demişti, biz uyuşturucu satıcılarının bellerini kırıyoruz. Biz uyuşturucu satıcıların bellerini kırmaya devam edeceğiz. Yeri geldi mi bunların kafalarını kırmayı, her türlü güç ve azim bizlerde mevcuttur. Ben bu anlamda Adıyaman’da bataklığın kurutulması için yapmış olduğumuz çalışmalara destek veren bütün kamu kurum kuruluşlarına, başta sayın valimize teşekkürlerimi arz ederim.”