Monday, 19 April, 2021

|

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler Gölbaşı Halk Pazarını gezerek esnaf ve vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Pazar ziyaretine CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Pazarcıların tezgahlarını gezerek onlara hayırlı işler dileklerini ileten Emine Köseler ve yönetim kurulu üyeleri alışveriş yapan vatandaşlar ile de konuşarak onların dertlerini, sıkıntılarını dinlediler

Pazarcı esnafı halkın alım gücünün düşük olduğunu mazot parasını çıkarmalarının dahi çok zor olduğunu, pazar pazar dolaşmalarına rağmen işlerinin çok zor olduğunu anlattılar. Pazarda hem okuyup hem pazarcılık yaparak okul harçlığını çıkarmaya çalışan bir öğrenci ise geçim sıkıntısı nedeniyle pazara çıktığını anlattı. Bir kısım vatandaşlar ise Pazar yerlerinde  pazarcıların gelişigüzel yerlere tezgah açtıklarını belirterek bundan dolayı alışveriş yapmakta ve yürümekte zorlandıklarını söylediler.

Hayat pahalılığından şikayet eden pazarda alış veriş yapan vatandaşlar ise hükümetin devamlı yaptığı zamlar yüzünden hayat şartlarının zorlaştığını ,aldıkları ücretin yetmediğini söyleyerek ,parayı sağ elimiz görüyor sol elimizden geri gidiyor dediler.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler : ”Gölbaşı Halk Pazarını gezerek pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet edip onların sıkıntılarını dinledik. İleriki günlerde de Esnaf ziyaretlerimiz olacak. Hükümetin yaptığı zamlar halkı yıpratıyor ve halkın alım gücünü düşürüyor, dedi”

Leave a Reply