Thursday, 21 January, 2021

|

Gazeteci Yazar Fatma Ulubey, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Adıyaman Gölbaşılı olan Ulubey, parti binasında açıklama yaparak, aday adaylığını büyük bir katılımla açıkladı.

Ulubey’in aday adaylığı ile ilgili açıklama yapan CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, “Yerelde siyaset yapmanın sorunlarını sonuna kadar yaşayan bizler, bir kişinin CHP’den aday adayı olması durumunda hangi amaçlar doğrultusunda bu hedefe yürüdüğünü iyi biliyoruz. Sayın Ulubey de yerelde bizim ile birlikte omuz omuza mücadele etmiş. CHP’nin bütün kulvarlarında yıllardır yarışmış, çok değerli bir isim. Ben öncelikle kendisine bu yolda başarılar diliyorum. CHP’nin parlamenter rejimin, sosyal demokrasinin, hukuk devletinin, tek adama teslim olma durumu ve tehdidi ile karşı karşıyayız. Tam da bu süreçte muhalif seslerinin susturulduğu bir ortamda muhalefetin hain, öteki, dışlandığı bir ortamda ceza evine atılma tehdidi yaşadığı ve onunla birlikte ailesinden herhangi birisinin bırakın iş bulmayı, eşinin iş alma, işte kalma süreci yaşadığı bir ortamda CHP siyaset yapmanın zorluğunu bilen bu zorluğa rağmen CHP’den aday adayı olmayı düşünen bütün arkadaşlarıma olduğu gibi Fatma Ulubey’e başarılar diliyorum. Bizim temel hedefimiz bu ülkeye demokrasi tekrar getirmek, bizim hedefimiz bu ülkeye parlamenter rejimi tekrar getirmek, bizim temel hedefimiz bu ülkeye keskin erkler zincirinin tekrar getirilmesi, yani hukuk devletini yeniden kazandırmak” dedi.

Adıyaman’a hizmet etmek adına yola baş koyduğunu ifade eden CHP Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Fatma Ulubey, “Çok değerli yol arkadaşlarım. Adıyaman’dan bir milletvekili değil. İki kadın milletvekili çıkaracaksınız. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Geçtiğimiz günlerde Adıyaman’da bir deprem oldu. Samsat ilçemiz de bir deprem yaşandı. Ben oradaki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah yaraları sarılır. Tek temennimiz bir can kaybı olmayışıdır. İslam alemi için çok önemli bir gün ben hepinizin berat kandilini yürekten kutluyorum. Kandilin barışa sevgiye dostluğa kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. Siyasette karar mekanizmalarında kadınların katılımının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Kadın güçlü, kadın ilkesiyle bugün tamda hareket etmemiz gereken bir dönem, değerli arkadaşlar. Ben bugün tüm kadınların sesi olmak istiyorum. Fatma Ulubey olarak kadınların sesi olmak istiyorum. Fatma Ulubey sadece kendi sesi olmak istemiyor. Fatma Ulubey bu toplumun bir yarası olan, şiddete uygulayan, tecavüze uğrayan, ezilen, dövülen tüm kadınların sesi olmak istiyorum, değerli arkadaşlar. Gelin hep beraber Adıyaman’da bir kadın milletvekili gönderelim ve kadınlarımızın sesini Ankara’ya duyuralım. Değerli dostlar Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlükler, birlikte yaşamın her alanında başarı ile yer almış. Bu uğurda büyük mücadeleler vermiştir. Ben kadın gücü ve emeği, teşkilatlarımız tarafından, genel merkez tarafından, kadınımızın emeği ve gücü görüleceğine inanıyorum”dedi.

“Ben burada örgüt disiplini ile yetişmiş bir arkadaşınız olarak örgütümün yanında emekçilerin yanında basın açıklamamı daha uygun buldum” diyen Ulubey, şunları kaydetti:

“Ben inanıyorum ki örgütlerimiz tabanın sesini Ankara’ya duyuracaktır. Hani biz hak, hukuk, adalet diyorduk ya, bizim partimiz hak, hukuk, adalet anlayışı içerisinde milletvekili adayı listelerimizi herkesin kucaklayacağı kesimde ama emeği olan, mücadelesi olan arkadaşlarımızı, toplumun karşısına getireceklerdir. Ben sizlere inanıyorum ve güveniyorum. Bildiğiniz üzere olağan üstü bir seçimin arafesindeyiz. Önceki seçimlerde yaşanan sıkıntıların, umutsuzlukların yaşanmamasını diliyorum. Çünkü Adıyaman’ımız iki dönemdir milletvekili çıkaramadı. Biz bunun acısını, burukluğunu yaşıyoruz. Ama bugün bu kalabalığı görünce ben inanıyorum ki biz bir değil 3 milletvekili çıkaracağız. Gün kişisel hesaplar, çıkaralar yapma günü değil. Bizim için aslolan ülkemizini halkımızın huzuru, barışı ve geleceğidir. Biz bunun için mücadele ediyoruz. Biz çocuklarımıza güzel bir yarın bırakmak için mücadele ediyoruz. CHP halk partisi, tüm gücü elinde bulunduran bir iktidara karşı tütün ve tütün emekçisinin de cumhuriyet halk partisi yanındadır. Çiftçimizin de yanındadır. Hiç fındık üreticimizin de yanındadır. Ezilen yanındadır. Biz her zaman mazlum sesi olmaya devam edeceğiz. Hiçbir menfaat ve çıkar için çizgimden ödün vermedim. Vermeyeceğim. Benim çizgim Mustafa Kemal Atatürk, ve onun kurduğu CHP’dir. 24 Haziran da yapılacak seçimler de hayatım boyunca şimdide olduğu gibi vicdanın adaletin hukukun barışın ezilenin sesi olarak CHP’de aday adaylığımı siz değerli yöneticilerimizin ve halkımızın taktirine sunuyorum. Daha adil, daha demokratik bir ülke için bende varım diyorum”

CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak ise “Geçtiğimiz dönem birlikte adaylık sürecimiz de gece gündüz çalıştık. Emeği çok fazla, bu dönem emeği fazla olan kim olursa olsun partilim ise onun yanında olacağız. Emeği geçen, partimize emeği geçen Fatma Ulubey’in aday adaylığı hepimize hayırlı uğurlu olsun” açıklaması yaptı.

 

Leave a Reply