CHP Gölbaşı Seçim Karargahı Açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Gölbaşı İlçe Başkanlığı 24 Haziran seçimlerine ilişkin seçim karargahını açtı.

Gölbaşı Dr. Kemal Tabak caddesinde açılan seçim karargahına CHP Adıyaman Milletvekili Adayları Abdurrahman Tutdere, Hakan Kılınç, Mahmut Nedim Evli, Songül Varki Yıldırım, Müslüm Aslanoğlu, CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı, CHP İlçe ve Belde Başkanları ,partililer ve vatandaşlar katıldı.

Karargah açılışında açıklama yapan CHP Gölbaşı İlçe  Başkanı Emine Köseler, “Bu gün bitmekte olan bir iktidarın kendini nasıl iktidarda kalırım mücadelesini onaylayacağı bir erken seçimle karşı karşıyayız. Bu seçimde Cumhuriyet oylanacak. Bu yüzden herkes elinden geldiğince ,sağlığı elverdiğince, gücü yettikçe bir kez daha Cumhuriyeti var etme mücadelesi vermelidir. Bizler Gölbaşı olarak bu güne kadar olduğu gibi bu gün ve sonrasında elimizi değil bedenimizi taşın altına koymaktan korkmadık ve bundan sonra da korkmayacağız. Bizler CHP olarak Anadolu ve Rumeli Müdafaa Cemiyetlerinin ruhuyla bütünleşmiş ,Kuva-i Milliyenin  devamıyız. Bizler hak, hukuk, adalet diyenlerin partisiyiz. Bizler egemenliği saraydan alıp halka verenlerin partisiyiz. Bizler mafya devleti değil, insan haklarına saygılı hukuk devleti isteyenlerin partisiyiz. Bizler yoksulluk düzeni değil alın terinin yarışıldığı bir Türkiye isteyenleriz. Bizler benim değil, milletin yarını ne olacak kavgasını verenleriz. Bizim davamız bir adamın davası değil memleketin davasıdır. Bizim davamız dili, dini ,ırkı ne olursa olsun ezilen, haksızlığa uğrayan insanların derdine  derman olmaktır”dedi.

Bizim iktidarımızda yoksul aile kalmayacak diyen CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak ise “Ben Gölbaşılıyım, Songül Hanım da Gölbaşılı. Gün değişim günü, gün bu gün. Bu dönem Gölbaşı hem il başkanına , hem milletvekiline sahip çıkacak ve 5 milletvekili çıkaracağız“dedi.

Songül Varki Yıldırım,  konuşmasında, şunları kaydetti:

“Güzel Gölbaşım, Mevkii  güzel, doğası güzel, havası güzel, hele insanları eşsiz Gölbaşı’m. Ama ne yazık ki talihsiz Gölbaşım, temsiliyette yeri olmayan Gölbaşım, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Gölbaşı Adıyaman’ın aydınlık yüzü, batıya açılan kapısı, yol güzergahı, doğuyu batıya bağlayan demir ve karayolunun geçtiği yer. Buradan oy verip gönderdiğimiz insanlar bizleri unuttular. Ak Partiye oy veren kardeşlerim. Bir çok arkadaşımız aday adaylığına baş vurdu. Gittiler, emek sarf ettiler, sözde temayül denen bir yöntem için insanların kapısını aşındırdılar ve sözde bir seçim yaptılar. Genel merkezde ithal adaylarla dolu bir liste getirildi. Adeta insanlara sizin iradenizi yok sayıyoruz. Biz ceketimizi koysak onu seçeceksiniz deyip insanlarımızın aklıyla dalga geçtiler. Biz aklıyla dalga geçilecekler değiliz, Gölbaşı hakkını arayacak, Gölbaşı kendi kızına sahip çıkacak ,ben buna inanıyorum”

Hakan Kılınç da “Önümüzde baskın bir seçim var.21 gün kaldı. Bizler inşallah 24 Haziranda seçimlerden zaferle çıkacağız”dedi.

Abdurahman Tutdere ise yaptığı konuşmada, “24 Haziran’da hem Cumhurbaşkanı’mızı hem de parlamentodaki milletvekillerini seçeceğiz. 24 Haziran Türkiye’nin kader seçimidir. 24 Haziran’da demokrasiyi ve Cumhuriyeti oylayacaksınız. 24 Haziranda Mustafa Kemal ve arkadaşlarının cephelerde savaşarak kazandığı Türkiye Cumhuriyeti’ni oylayacağız. Bu seçim hepimiz için çok anlamlı ve çok önemlidir. Dün Adıyaman Meydanı değişim dedi, artık tamam dedi. Bugün Gölbaşı meydanı tamam diyor. Bütün Türkiye’de değişim batıdan başlıyor. Bugün bu meydanda değişimin Gölbaşı’ndan başladığını görüyoruz. Bu bizim için büyük bir onur ve şereftir. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçim karargâhı açılışı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir