Friday, 23 April, 2021

|
Besni Merinos Çalışanları Yaz Şenliğinde Buluştu

Haberin galerisi için tıklayın!

Gölbaşı Doğa Parkında yapılan yaz şenliğinde çalışanlara hitaben bir konuşma yapan  Merinos Fabrikası Genel Müdürü Şahin Borlu şunları söyledi:

“Merinos bu gün yaklaşık sekiz bin çalışanıyla iplikten dokumaya, mobilyadan ev tekstiline, polyester elyaftan  duvardan duvara halıya bir çok sektörde üretim yapmaktadır. Merinos bu gün bir dünya markasıdır. Bu üretim yaptığı sektörlerde de her geçen yıl yatırımlarını yaparak büyümekte. Türkiye’de ve dünyada büyük başarılara imza atmaktadır. Yaklaşık üç yıl önce Besni’de ilk fabrikamızı kurduk.350 kişi civarında bir istihdamımız vardı. Bu yıl sonuna kadarda  2. Fabrikamızı bitirmiş olacağız ve yaklaşık 650 çalışanımız olacak. Gaziantep’te yine  iplik ve halı üzerine yatırımlarımız devam etmekte, Adana’da çok büyük yatırımlarımız devam ediyor. Diğer sektörlerde de aynı şekilde yatırımlarımız devam ederek büyüyor. Tabi bu büyüme tek başına olmuyor. En büyük pay sahibi çalışanlarımız yani sizlersiniz. Bunun bilincindeyiz. Sizlerin mutluluğu ve yaşam kalitesi, yaşam standartı bizim için çok önemlidir. Bu güne kadar Merinos sizlerin yaşam kalitesini artırmak için elinden geleni en iyi bir şekilde yapmaya çalıştı ve gelecekte de yapmaya çalışacaktır. Şenliğimizin eğlenceli geçmesini diliyorum ,hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Şenlik birlikte yenilen yemeğin ardından çalışanlara kurayla altın çekilişi ve canlı müzik eşliğinde halaylarla devam etti.

 

Leave a Reply