Thursday, 28 January, 2021

|

Siyasetçi- Gazeteci, Yazar Fatma Ulubey 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Gölbaşı Belediye Başkanlığı için aday olmadığını açıkladı.

Ulubey sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
Bayrağını her zaman onurla, gururla taşıdığım, Kadın Kolları Başkanlığı yaptığım, iki dönem Milletvekili adayı olduğum, aday adayı olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev almak beni her zaman onurlandırmıştır.
Siyasi yaşamım boyunca onurlu davamda ve ilkelerimden asla ödün vermeden siyasi mücadelemi verdim. Bugüne kadar bütün seçimlerde partimi düşünerek, partimin gösterdiği adaylara, dava arkadaşlarıma canı gönülden hep destek oldum, destek sundum. Partimin iktidarı için her zaman mücadelenin önünde yer aldım. Bu mücadele süresince halkın bana olan güveni ve saygısı, büyük desteği beni ziyadesiyle onure etti.
Yaklaşmakta olan yerel yönetimlerde adımın sıkça geçmesi nedeniyle bu basın açıklamasını yapma gereği duydum. Yerel Yönetimlerde Belediye Başkanlığı aday adaylığı veya herhangi bir göreve talip olmayacağım. Halkın yoğun taleplerine ve duydukları güvene ayrıca teşekkür ederim.


Demokrasinin, insan hak ve özgürlüklerinin yılmaz savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi: Atatürk’ün ilke ve devrimleri doğrultusunda Çağdaş, Sosyal demokrasinin evrensel değerleri olan ‘’ özgürlük, eşitlik, dayanışma, emeğin üstünlüğü, gelişimin bütünlüğü ve etkinliği ile ülkedeki tüm toplumsal kesimleri temsil etmektedir.
Dün olduğu gibi bugün de Partimin iktidarı için, güç katmaya devam edeceğim. Ülkemizde yaşanan, siyasal, sosyal, ekonomik şartlar Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını kaçınılmaz kılmıştır. Bu bağlamda yerel yönetimlerde başarı sağlamamız, tüm zorlukları aşmanın anahtarı olacaktır.
Bugün daha çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberlik gücüdür, Genel Merkezimizin, il – ilçe örgütlerimizin, teşkilatlarımızın Emek, hak, liyakat ve adalet anlayışıyla hareket edeceğini ,CHP’de siyaset yapan her arkadaşımızın partimizi iktidara taşıma inancıyla , toplumsal düşünerek ,hiçbir bireysel hesap içinde olmayacağını düşünüyorum. Emeğin, emekçinin her zaman ve her koşulda yanında olacağım. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Leave a Reply