Thursday, 4 March, 2021

|
Anne Kızına Ayak, Kızı Annesine Göz Oldu

Haberin galerisi için tıklayın!

Merkeze bağlı Çemberlitaş köyünde tek odalı evde yaşayan geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 20 yıl önce gözleri kaybeden 90 yaşındaki Sabriye Çetin, 23 yıl önce diz kapaklarından rahatsızlanan ve geçirdiği ameliyatla felçli kalarak ortopedik engelli olan 39 yaşındaki kızı Ayten Çetin’e ayakları olurken Ayten Çetin ise annesinin gözleri oldu.
Babasını yıllar önce kaybeden Çetin ailesinin 6 çocuklarından üçüncüsü olan Ayten Çetin, Cumhurbaşkanına seslenerek tedavileri için yardım istiyor.
Ablaları evlendikten sonra annesiyle tek kaldıklarını ve tek odalı evde kendisi annesine göz annesi ise kendisinin ayakları olduğunu anlatan Ayten Çetin,”Ablalarım evlendikten sonra ben ve annem aynı evde yaşamak zorunda kaldık. Ben anneme göz annem bana ayak oluyor. Birbirimize destek çıkıyoruz. Annem 20 yıldır görme engelli 16 yaşında bende yanlış bir tedaviden dolayı bu duruma düştüm. Evin içerisinde günümüzü bazen ağlayarak, bazen gülerek, bazen el işi yaparak geçiyoruz. Bir su istediğim zaman bile annem bana destek çıkıyor. Ben su getireceği yere yönlendiriyorum.  Zor oluyor. Annem dışarı çıkmak istediğinde beraber dışarı çıkıyoruz ama ben annemi yönlendiriyorum. Buradan gideceksin böyle yapacaksın şeklinde yardımcı oluyorum”dedi. 

– İKİMİZDEN BİRİ TEDAVİ OLSUN
Annesinin veya kendisinin tedavisinin yapılmasını isteyen Çetin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Annemin veya benim tedavi olmasını istiyorum Cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum. Bizlere el uzatsınlar tedavi olmak istiyorum. Hep hayallerim evin içerisinde serbest bir şekilde dolaşmak işimi yapmak gezmek, dolaşmak, evlenmek, çocuk sahibi olmak istiyorum herkes gibi tek isteğim ya annem sağlığına kavuşsun yada ben.”

 

Leave a Reply