Monday, 19 April, 2021

|
Ambalaj Atıkları Çöp Olmaktan Çıkıyor

Haberin galerisi için tıklayın!

Gölbaşı Belediyesi “Ambalaj Atıkları çöp değildir” sloganı ile yürüttüğü “Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi”nin tanıtımı kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda stant açarak halkı bilgilendirme çalışması yapıyor. 
 ‘Her Atık Çöp Değildir’ sloganıyla hayata geçirilen projeyle kağıt, plastik, cam gibi maddeler toplanarak, geri dönüşüme tabi tutulacak. 

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, geri dönüşüm bilgilendirme standı ziyaretinde yaptığı açıklamada, çevreyi koruma noktasında atıkların geri dönüşümünün çevre temizliği ve düzeni kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, yapılacak çalışmalarla ambalaj atıklarının geri dönüşüme tabi tutularak, kazanca dönüşeceğini kaydetti.
Geri dönüşüm kadar atıkların geri dönüşüme hazır hale getirilmesinin de önemli olduğunu ifade eden Başkan Özdemir, “Bu çalışma, hem Gölbaşı hem de ülke ekonomisine bir katkıdır. Hayırlı olmasını diliyorum. Projeyle doğada yok olması yüzyıllar sürebilecek materyallerin geri dönüşüme tabi tutulmasıyla hem doğanın korunmasına, hem de tabii kaynakların tükenmesinin önlenmesine katkı sağlanacağı gibi ülke ekonomisine de katkı sağlanmış olacak.”dedi.

 

 

Leave a Reply