Wednesday, 3 March, 2021

|
Adıyamanlılar, Bölgesel Turizm Turunu Sevdi

Haberin videosu için tıklayın!

35 yıldır turizm sektörü ile uğraştığını ifade eden Kuştepe, yaptığı açıklamada, Adıyaman’a daha önceleri yabancılar geldiğini, özellikle bunların Amerika, Almanya ve Hollanda’dan geldiğini anımsattı.

Bu turların sonradan çıktığını aktaran Kuştepe, turistlerin Irak savaşı ve Körfez Savaşından sonra gelmemeye başladığına dikkat çekti.

Adıyaman’a o zamanlar yabancıların çok geldiğini hatırlatan Kuştepe, “Otellerimizde, restoranlarda hiç yerimiz yoktu. Biz o zaman turistleri evimizde yatırıyorduk. Yabancı turistler gelmeyince yerli turistler gelmeye başladı. Bu terör olaylarından dolayı bir, iki senedir tam gelmemeye başladılar. Ama biz vazgeçmedik, turizm işinden. Ben hep şunu söylerim, herkes taşına toprağına sahip çıksın, Allah devletimize, milletimize, zeval vermesin. Cumhurbaşkanımız iyi, başbakanımız iyi. Bütün imkanları bize kullandırıyorlar”dedi.

– YURTİÇİ TURİZM TURLARI BAŞLATTIK

Yurtiçi turizm turları başlattıklarını belirten Kuştepe, şunları söyledi:

“Biz ekibimizle, yönetimimizle oturduk, karar aldık. Karadeniz turları düzenlemeye başladık. Buradan Kapadokya, Mardin, Batum, Gürcistan’a kadar gidiyor. Her hafta sonu Halfeti gezimiz var. Bizim Nemrut gezimiz var, 30 liradan. Bir kişi dahi olsa gezimiz oluyor. Vatandaşlar bizle tur gezilerine katıldıktan sonra tekrar hemen bir tura daha katılmak istiyor. Neden o da memnun kaldıkları için. Biz Karadeniz, Kapadokya gezilerini uygun fiyata yapıyoruz. Dünyanın 8. harikası Nemrutumuz var, oraları gezdirdikten sonra gelen turistleri akşam saatlerinde şehir merkezinde gezdiriyorum. Çay, kahve ikram ediyorum, peynirli helva ısmarlıyorum. Gezdirmemdeki amaç Adıyaman’ı görsünler”

– ADIYAMAN’IN GÜZELLİKLERİNİ GÖSTERİYORUM

Turistlere Adıyaman’ın güzelliklerini gösterdiğinin altını çizen Kuştepe, “Adıyaman bir huzur kentidir. Onlar bu gezilerin ardından Adıyaman’a bakış açıları değişiyor. Gezi sonrası Adıyaman’ı yanlış tanıttıklarını söylüyorlar. Bunun sebebi de 3’te 2’si basının burada 10 güzel iş varsa göstermiyor. Burada kötü bir iş varsa onu gösteriyor. Son olaylarda hep Adıyaman, Adıyaman diye haberler vardı. Ne vardı ki 20-30 sene önce bir adam gelmiş burada bir olay yapmış. Ama kütüğü Adıyaman yazıyor. Adıyaman bir huzur kentidir. Adıyaman sakin memlekettir. Herkes toprağına sahip çıksın”ifadelerini kullandı.

– TURİZM FUARLARINDA ADIYAMAN’I TANITIYORUZ

Turizm fuarlarının hepsine katıldıklarını dile getiren Kuştepe, şöyle devam etti:

“Turizm fuarlarına ben her sene katılıyorum. Çünkü bütün dünya orada özellikle İstanbul’daki Emit Fuarı, İzmir’de olur, sonra İstanbul’daki olur. Bütün dünya orada olduğundan Adıyaman’ın tanıtımını yapacağız. Bizde reklam olayı biraz eksiktir. Ben bunu otelcilere söylüyorum. Ama nedense bir türlü olmuyor. Ben Valimizin yanına gittim. Kendisini de fuarlara davet ettim. Kendisi de söz verdi, İzmir değil ama İstanbul fuarına muhakkak geleceğim dedi. Valimize teşekkür ederim. Adıyaman’da bizim 2004-2005- 2006-2007’lere kadar bizim Nemrut kommagene festivalimiz vardı. Avrupa’dan katılımcılar gelirdi. Sanatçılar gelirdi. Ulusal kanallar canlı yayın verirdi. İnşallah tekrar Adıyaman’da bu tür festivaller olur”

   

Leave a Reply