Monday, 19 April, 2021

|

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın okuma, yazma seferberliği çağrısı üzerine Adıyaman Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi bünyesinde açılan kurslara katılım arttı.

Adıyaman Belediyesi Başkanı Kutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülke genelinde zaman zaman okuma, yazma seferberliği yapıldığını ancak Cumhurbaşkanı ve eşi Emine Erdoğan’ın tarihin en kapsamlı seferberliğini başlattığını söyledi.

Adıyaman Belediyesi olarak önem verdikleri bu seferberliğine yine tüm güçleriyle ortak olacaklarını belirten Kutlu, şöyle devam etti:

“Açtığımız kurslarda bugüne kadar okuma, yazma bilmeyen 250’ye yakın hemşehrimizin okuma, yazma öğrenmesini sağladık. Halen kursumuzda 100’e yakın vatandaşımız okuma yazma öğrenmek için eğitim görüyor. Tabi ihtiyaç olması durumunda sınıf sayımızı arttırıp, daha çok öğrenciye eğitim verebilecek olanaklara sahibiz. Yeter ki ülkemizdeki herkes okuma, yazma öğrensin.”

Kurs öğretmeni Kudret Melek Çalışır da yetişkin teyzelere eğitim verdiklerini belirterek, “Yaşlarından dolayı zorluk çekseler de çok güzel ilerliyoruz.” dedi.

Kursiyerlerden 55 yaşındaki Elif Özçelik de okuma, yazmaya merakı olduğunu ve kursun kendisi için çok faydalı olduğunu söyledi.

Leave a Reply