Wednesday, 3 March, 2021

|
Adıyaman Belediyesi’nden Afgan Ailelere Yardım

Haberin galerisi için tıklayın!

Savaştan kaçarak ilimize sığınan yabancı insanlara yaptığı yardımlarla takdir toplayan Adıyaman Belediyesi yardımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Şimdiye kadar yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanı sıra savaştan kaçarak ilimize yerleşen Suriyeli, Afgan ve Iraklı mülteci kardeşlerimize çeşitli yardımlarda bulunan Adıyaman Belediyesi bünyesindeki Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), iç savaştan kaçarak ilimize sığınan Afganlı aileye de yardım elini uzattı.

Adıyaman Belediyesi olarak yoksul ve muhtaç ailelere yaptıkları yardımları aralıksız sürdürdüklerini dile getiren yetkililer, “Adıyaman Belediyesi olarak ilimizde yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza yönelik sürdürdüğümüz yardım çalışmalarını, ülkelerindeki savaştan kaçarak ilimize sığınan mülteci kardeşlerimize de yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda, son olarak Afganlı bir aileye daha gıda, giyim ve temel ev eşyası yardımında bulunduk. Bu anlamda yapılan yardımlar için bize her anlamda destek veren Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu’ya çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Leave a Reply