Sunday, 28 February, 2021

|
Adıyaman AK Parti Gençlik Kolları 15 Temmuz Şehitlerini Andı

Demokrasi Parkında toplanan AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, burada açıklamada bulundu.

İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’da millete silah doğrultanlarla, Çanakkale’de silah doğrultanların hedefinin aynı olduğunu söyledi.

“Yüz yıl önce de 15 Temmuz’da da tek amaçları vardı o da; şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı parça parça bölmek” ifadelerini kullanan Mutlu, şöyle devam etti:

“Ecdadımız Çanakkale’de yedi düvele karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı amaçla milletin iradesini gasp etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı mücadele ettik. Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik. Ve asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun asla yılmadık ve yıkılmadık. Milletin Adamı üzerinden millete yapılan suikaste müsade etmedik. Başkomutanın emriyle meydanlarda ihanete sel olduk. Hainleri planlarıyla birlikte yerle bir ettik.
O gece cephedeki evladına dua eder gibi dua etti anneler… O gece vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2000’den fazla kahraman gazi…
O gece evlatlar Ulubatlı Hasan, Seyit Onbaşı eşler, Kadınlar nene hatun oldu; geçit vermedi ihanete, düşürmedi sancağı yere… AK Parti Gençlik Kolları olarak düzenlediğimiz bu programda , 15 Temmuz Gecesi, Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına 81 ilden belirlenen 250 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettiğimiz bayrağımız emanet edilecektir. 15 Temmuz gecesi düzenlenecek olan TBMM Özel Programında 81 ilden gençlerin getirdiği bayraklar Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir. Bizlerde bugün bu emanetleri teslim alan kardeşlerimizi uğurlamak İçin bir araya geldik. Burada yaptığımız dualarla şehitlerimizi yad ettik, bir kez daha şükranla ve minnetle andık.
Değerli Basın mensupları başta olmak üzere bugün genç kardeşlerimizi uğurlamaya gelen herkese teşekkür ederim. Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın.”

Leave a Reply