Wednesday, 3 March, 2021

|
472 Aile Hayalini Kurduğu Eve Kavuştu

Besni Kapalı Spor salonunda, alt gelir grubu aileler için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile yapılan 472 konut, çekilen kura ile sahiplerine teslim edildi.
Kaya ardı mevkiinde yapılan 472 konuta ek olarak 24 derslikli ilköğretim okulu, ticaret merkezi, 300 kişilik cami ve caminin çevre düzenlemesi ile konutlar 130 lira sabit fiyat taksit ve 270 ay vade ödemesiyle bin 894 yeşil kartlı ve 252 engelli olmak üzere toplamda 2 bin 146 başvurunun yapıldığı yerleşim yeri, yapılan incelemeler sonucunda başvuru sayısı 627’ye düşürülerek bugün noter huzurunda çekilişi yapılarak ailelere teslim edildi.
Programa Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan,Besni Kaymakamı Ahmet Gençer, Merinos Yönetim Kurulu Başkan Yarımcısı Ali Erdemoğlu, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu,Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Emniyet Müdürü Metin Akper, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

– SOSYAL KONUTUN BİR HİKAYESİ VAR

Programın açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,”Sosyal konutunda bir hikayesi var. Sayın cumhurbaşkanımız başbakan Ramazan ayında Gaziantep’e geldi. Dedi ki; biraz dolaşalım, şehrin hızlı kentleşmenin getirdiği ciddi bir çarpık kentleşmeyi yaşıyoruz. Milletvekilim Mehmet Erdoğan’la da 10 yıldan beri beraber şehre hizmet etmek için sizin içinizden doğan kardeşinizle yoğun bir şekilde çalışıyoruz.  Bir gecesi o dediğimiz bölgelere gittiğimiz zaman kira fiyatlarını sordu, döndü bana dedi ki; o sıralar Genel Merkez Kadın Kolları Başkanıyım milletvekillerimize, bakanlarımıza dedik ki; kira fiyatlarını aşağı çekebilmemiz için ben yarın bakanlar kurulunda bu arkadaşlarımızın daha kolay ev sahibi olabilmesi için Sosyal Konut talimatını vereceğim, Allah kendinden razı olsun”dedi.

– YENİ PROJEYLE DİĞER KARDEŞLERİMİZDE EV SAHİBİ OLUR
300 kişinin evsiz döneceğini ve onlar için ise yeni çalışmalar yapılmasını planladıklarını anlatan Gaziantep Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan ise “Besni yakaladığı bu 472 konut bundan sonra burada gördüğümüz 472 aile apartman dairesinde yaşayacak. Ama öbür 300 kişi buradan belki buruk ayrılacak evet biraz önce bahsettiğiniz gibi onlarında boynunu bükmememiz lazım, inşallah bu bakanlığımızın buradaki Genel Müdür Yardımcısıyla yapılacak çalışmalarla bu kardeşlerimiz de yeni projeyle inşallah ev sahibi olurlar.”şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından programa katılan protokol üyeleri kuraların çekilişine katıldı.

Çekilişte ev çıkanlar gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Leave a Reply